Budapeste-Teknoloji-ve-Ekonomi-Universitesi-BME-BUTE

Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi- BME (BUTE)

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de bulunan BUTE, Macaristan’da olduğu kadar Avrupa ve Dünya genelinde de çok önemli bir üniversitedir.

Budapeşte, Avrupa’nın en hareketli, en eğlenceli ve gözde şehirlerinden biridir. Şehir içi ulaşımın rahat olduğu Budapeşte ayrıca Avrupa’da konum itibari ile de öğrencilerin diğer Avrupa şehirlerine rahatlıkla ulaşım sağlayabildikleri bir şehirdir.

Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi, özellikle mühendislik alanındaki başarısı ve kurulduğundan buyana pek çok sayıda Nobel ödüllü akademisyenleri ile Dünya genelinde ünlüdür.
Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi’nin teknolojik alanında pek çok kurumla işbirliği söz konudur. Yapmış olduğu uluslararası anlaşmalar ile öğrencilerine bu kurumlarda staj olanağı sağlaması da üniversitenin prestijini arttırmaktadır.

Üniversite’nin Türkiye’de YÖK denkliğinin olması, Avrupa’da tüm ülkelerde diplomasının tanınırlığı ve tüm Dünya genelinde eğitimin akreditasyonu BUTE’Yİ Avrupa’daki en prestijli okullar arasına koymaktadır.

Pek çok lisans dalında İngilizce eğitim veriyor olması, mühendislik okumak isteyen öğrencilerin yeterli seviyede sayısal hazırlıkları yoksa “mühendislik hazırlık” ve “mimarlık hazırlık” programı uyguluyor olması Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi’ni cazip kılmaktadır.

BUTE Bölümler

Mimarlık, İnşaat Mühendisliği, Kimya Teknolojileri ve Biyoteknoloji, Elektrik Mühendisliği ve Bilişim, Makine Mühendisliği

Eğitim süreleri ve Yıllık Eğitim Ücretleri

BUTE’de eğitim süreleri lisans programına göre değişiklik göstermekle birlikte 3,5-4 yıl arasında sürmektedir.

Yıllık eğitim maliyeti 6400 Euro’dur.

Program detayları ve fiyat bilgileri için bizi 0216 363 1160 no’lu telden arayın ya da hemen bilgi istek formumuzu doldurun,  yardımcı olalım.  

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.

BİLGİ İSTEK FORMU

TOP