sat-sinavi

SAT

Açılımı Scholastik Aptitude Test (Eğitim Yetenek Testi) anlamına gelen SAT, eğitimine Amerikan üniversitelerinde devam etmek isteyen öğrencilerin daha iyi sıralamalardaki üniversitelere başvurmak için alması gereken bir testtir. SAT çalışmasına başlayacak olan öğrencinin İngilizce Dil bilgisinin TOEFL 80 - 8,5 IELTS 6 - 6,5 civarında olması gerekmektedir.

Henüz bu seviyede olmayan adaylarımız için öncelikle IELTS veya TOEFL dersleri ile başlanır ve ardından beklenen seviyeye ulaşıldığında SAT çalışması ile devam edilir.

SAT genel olarak öğrencinin bugüne kadar aldığı eğitimin kalitesini, öğrencinin bilgisini ve Akademik İngilizce kullanma yetisini ölçer.

En yüksek puan 1600 dür.(800-800).İddialı üniversitelere hazırlık için öğrencinin 1450 ve üzeri alması hedeflenir.

SAT / ACT ABD üniversitelerine giriş için gerekli görülen, evrensel geçerliliği olan standardize bir testtir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Amerika’daki üniversitelere giriş için gerekli görülen SAT Reasioning  Evidence-Based Reading and Writing ve Mathematics (MATH) olmak üzere iki ana bölümden oluşur.

SAT Reasioning öğrencinin metin analizi, gramer, cebir, istatistik, olasılık ve geometri gibi üniversitede başarı için önemli olan alanlardaki bilgi ve becerisini test eder. EBR-W bölümü sözel içerikli olup okuma, gramer becerisi ve kelime bilgisini ölçen sorular yer almaktadır. İki bölüm de 800 puandan oluşmakta ve eşit ağırlıktadır. Toplam puan 1600 üzerinden hesaplanmaktadır. Sınavda ayrıca "kompozisyon" bölümü isteğe bağlıdır. Sonuçlar, sınav tarihinden itibaren 3-4 hafta arasında açıklanır.

Toplamda yaklaşık 4 saat süren SAT sınavı yılda 6 defa yapılmaktadır.

Çoğu öğrenci bu sınavı ilk olarak 11. sınıfın ilk veya ikinci yarısında almaktadır. SAT sınavına CollegeBoard websitesi’nden online olarak kayıt yaptırabilirsiniz.

ASBA Eğitim Danışmanlık olarak 10 ve 11. Sınıflardan itibaren danışmanlığını üstlendiğimiz öğrencilerimizle eğitim koçluğu çalışmalarımızı başlatırız. Bu aşamadan itibaren öğrencinin okumak istediği bölümün ihtiyaçlarına göre SAT Reasoning veya ACT ve SAT Subject Test hazırlık sürecine ve girmesi gereken sınavların tarih planlamasına başlarız.

SAT Test tarihlerini için Collegeboard sitesinde bulabilirsiniz.

 

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.

 

 

BİLGİ İSTEK FORMU

TOP