Amerikada-Dil-Okulu

Amerika Dil Okulları

Amerika, dünya’nın her ülkesinden gelen göçlerle zenginleşmiş ve günümüzün en büyük kültür merkezlerinden biri olmuştur. Amerika Birleşik Devletleri, Bilimsel ve Teknolojik gelişmelerin en yoğun uygulandığı ve geliştirildiği ülke olarak kabul edilmekle birlikte eğitim alanında da dünyanın en gelişmiş ülkelerinden bir tanesidir. AyrıcaAmerika hakkındaki haberler, Hollywood filmleri ve müziği dünyada tüm insanları, özellikle gençleri etkilemekte ve Amerika’yı cazip hale getirmektedir.

Amerika’da dil eğitimi aynı zamanda değişik kültürlerle iç içe bir yaşamın da anahtarı olmaktadır. Amerika dil okullarında eğitim almak nerdeyse her eyalette ve şehirde mümkündür. Özel dil okullarında veya üniversitelerin bazılarının kendi bünyelerinde dil eğitim programları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra üniversite kampüsünde yer alan özel dil okulları da vardır. Eğer üniversite ya da yüksek lisans eğitimini Amerika’da devam ettirmeyi planlıyorsanız, sizin için üniversite kampüsünde eğitim almak avantajlı olacaktır. Üniversiteye gitmeyi planlıyorsanız, Genel İngilizce Eğitiminin yanı sıra Amerikan eğitim sisteminin bir parçası olan TOEFL, GMAT, GRE vb. sınav hazırlık kursları da dil okullarında bulunabilmektedirler.

Amerikada dil okulu programlarıyla eğitim almaya karar verdiyseniz, okul tercihinde bulunurken almak istediğiniz eğitim türüne ve bütçenize göre seçim yapabilirsiniz. Şehir tercihinizi yaparken ilgi alanlarınız, hobileriniz ve kişiliğinizin etkisi büyük olacaktır. Yüzölçümüne geniş olan ABD’de eyaletler arasında kanunlar bile farklılık gösterirken, yaşam koşulları hatta iklimler bile oldukça farklıdır. Nerede eğitim alırsanız alın, ister California, New York veya Massachusetts gibi gelişmiş eyaletlerde, mutlaka her bir eyaletten farklı yerel kültürler, tarih ve gelenekler keşfedeceksiniz. Amerika’da dil okulu seçerken şehir tercihinizde toplu taşımanın çoğu şehirde yaygın olmadığı unutulmamalıdır. Ulaşımın kolay olmayacağı şehirlerde özellikle yurt konaklama tercih ederek okula ulaşımı daha kolay hale getirmiş olursunuz.

En çok tercih edilen genelde New York, San Francisco, Los Angeles, Boston ve San Diego gibi Amerika’nın en büyük şehirlerindeki dil okullarımız sayesinde hem dil öğrenebilir, hem de Amerika’nın tarihi ve turistik yerlerini yakından tanıyabilirsiniz. Asba Yurtdışı Eğitim, Amerika’da lise, dil, lisans ve lisansüstü eğitimde sektördeki en deneyimli firmaların başında gelir. Uzmanlık alanlarının başında Amerika gelmektedir. Amerika’da dil eğitimi, lise, lisans ve lisansüstü eğitim almış uzman kadrosuyla sizi eğitiminizin başlangıcından bitimine kadar büyük bir titizlikle takip eder.

 

Program detayları ve fiyat bilgileri için bizi 0216 363 1160 no’lu telden arayın ya da hemen bilgi istek formumuzu doldurun,  yardımcı olalım.  

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

BİLGİ İSTEK FORMU

TOP
});