Hakkımızda   /   Blog   /   Haberler  /  İletişim

ASBA Academy

Yurtdışında Yaz Okulu

Türkiye’deki okulların tatile girmesiyle birlikte, 8-17 yaş aralığındaki öğrencilerin (junior ve teenage olarak ifade edilen) bireysel ya da grup olarak katılabilecekleri yurt dışı yaz okulu programları bulunmaktadır. Öğrenciler, ailelerinden ayrı olarak katılacakları bu programlarda sadece dil pratiği yapmakla kalmayıp, öz güvenlerini tazeleyip, erken yaşta sorumluluk duygularını da geliştirmiş olacaklar. Üstelik farklı milletlerden çok sayıda arkadaş edinip, değişik kültürleri de keşfedecekler.

Yurt dışındaki yaşıtlarının içinde bulundukları duruma karşı tutumlarına da bizzat şahit olup, milletler arası kültürel farklılık ve bakış açıklarını da kendi başlarına gözlemleyecekler. İçinde bulunduğumuz yüzyılda artık her bir bireyin “Dünya Vatandaşı” olarak yetiştirilmesi gerektiği gerçeğini de göz önünde bulunduracak olursak, bu programların önemini daha iyi kavramış oluruz.

En az 2 veya 3 hafta olarak organize edilen bu programların süresi öğrencinin yaşına ve uygunluğuna göre 4 haftaya da çıkartılabilir. Öğrencilerin havalimanlarında kimler tarafından karşılanacağı, okula olan ulaşımları, nerede konaklayacağı, haftada kaç saat ders göreceği, yeme-içme düzenlerinin ne şekilde olacağı, ders içi ve ders dışı aktivitelerin uygulanma biçimleri, yapılacak olan gezilerin sıklıkları ve diğer detayların tamamını daha buradayken öğrenebilirsiniz.

Öğrencilerimizin ve velilerin sıklıkla tercih ettikleri ülkeler aşağıdakilerdir:

  • İngiltere
  • ABD
  • Kanada
  • Malta
  • İrlanda
  • Almanya
  • İspanya
  • İtalya

YAZIN LİSE ÖĞRENCİLERİNİN KREDİ ALABİLECEKLERİ PROGRAMLAR!

Birçok örencinin bilmediği çok önemli bir konu Amerika’daki üniversitelerin yaz programlarına lise öğrencilerini de kabul ettikleridir. Örnek vermek gerekir ise yazın lise 2 den 3 e geçen bir öğrenci UCLA (University of California Los Angeles) gidip derslere kayıt olabilir ve bu derslerde başarılı olup geçer ise ileride Amerika’da veya Türkiye’de özel üniversitelerde bu kredilerini saydırıp bu derslerden muaf olabilir. Yazın hali hazırda dünyanın çeşitli üniversitelerinden öğrencilerin akın ettiği bu programlara yeni yeni Türkiye’den lise öğrencileri de gitmeye başladılar. Bu programlara katılan öğrenciler kredi saydırma dışında ileride okumak istedikleri fakültelerden dersler alarak mesleki seçimleri ile ilgili de kararlarını verme yönünde ciddi adımlar atmış olmaktalar.

YAZ LİSE KAMPLARI

Yazın birçok tanınmış lise yaz kampları yapmaktadır. Bunlar çoğunlukla öğrencilerin belli dersleri seçerek eğitim alabilecekleri programlar oldukları gibi aynı zamanda bazıları öğrencileri o ülkede üniversite okumak için gerekli sınavlara da hazırlar ve danışmanlık yaparlar. Amerika ve İsviçre’de bulunan bazı programlar çok erken doldukları için bu programlara en geç Ocak, Şubat aylarında kayıt işlemlerini bitirmek gerekir. Bazı yaz okullarının başvuruları üniversite başvurusu kadar detaylı olabilir, bu nedenle yazın lise kampına katılacak adayların oldukça erken bir tarihte bizden bilgi almaları ve okul tespiti ile başvurularını yapmaları önemlidir. Bu kamplarda ek ücret ödeyerek SAT, SAT subject testler, TOEFL, IELTS gibi sınavlara hazırlık yapılabildiği gibi öğrenciler eğer sanat dallarında okuyacak iseler portföylerini hazırlama fırsatı da bulabilirler.

YAZ MESLEKİ DENEYİM KAMPLARI

Yazın henüz meslek tercihlerini tam olarak yapmamış olan öğrenciler için birçok üniversitede öğrencilerin gidebilecekleri mesleki deneyim programları mevcut. Örneğin RISD’da sanat dersleri, FIT’de moda tasarımı dersleri, Georgetown’da politika dersleri ve UCLA ve NYFA’de film dersleri, İtalya’da iç mimari sanat dersleri gibi. Birçok ülkede kredili veya kredisiz yaz programları yaparak öğrenciler gelecekte seçecekleri meslekleri ile ilgili bir fikir sahibi olabilirler.

YAZ SPOR KAMPLARI VE İNGİLİZCE

Yazin lise öğrencilerinin futbol, basketbol, tenis, voleybol, yelken, binicilik gibi birçok spor dalı ile beraber İngilizce eğitimi almaları mümkün. Özellikle futbol ve basketbol konusunda bazı programlar tanınmış takımların sponsorluklarında yapıldığı için çok tanınmış koçlardan ders almak ve aynı zamanda çok kaliteli kamplarda İngilizce öğrenmek de mümkün. Adaylar bu programlara 2 ile 5 hafta arasında katılabilirler.

Yukarıda bahsettiğimiz programlarla ilgili her türlü detayı bizimle temasa geçerek alabilirsiniz.

Program detayları ve fiyat bilgileri için bizi 0216 363 1160 no’lu telden arayın ya da hemen bilgi istek formumuzu doldurun,  yardımcı olalım.  

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.