IELTS

IELTS

IELTS (International English Language Testing System)

IELTS, anadili İngilizce olmayan öğrencilerin ve öğrenci adaylarının İngilizce dil seviyesini ölçmek için kullanılan iki sınavdan bir tanesidir. İngiliz merkezli British Council ve IDP adında iki kurum tarafından dünyanın neredeyse her ülkesinde yıl içerisinde birkaç defa olmak yapılır. Dünya üzerinde 2,2 milyon kişi ile en çok tercih edilen seviye belirleme sınavıdır.

IELTS’in iki versiyonu vardır; Academic IELTS ve General Training.

IELTS Academic; Yurtdışında herhangi bir eğitim kurumuna İngilizce dil seviyesini göstermek amacına sahip olan öğrenciler tarafından kullanılır. 

IELTS General Training; Yurtiçi ve yurtdışında dönemsel eğitim programlarına katılmak isteyen ya da konsolosluklar, bankalar vb. belirli kurum ve kuruluşlara İngilizce yeterlilik belgesi vermesi gerekenler tarafından kullanılır. 

Her iki versiyon da 4 bölümden oluşur. Dinleme, Okuma, Yazma ve Konuşma. 

Dinleme ve Konuşma bölümleri Ielts Akademik ve Genel Ielts sınavlarında standarttır.

Ancak; okuma ve yazma bölümleri değişiklik gösterir. IELTS Academic öğrencilere daha akademik hayatla bağlantılı metinler sunarken General Training daha iş hayatına yönelik metinler sunar. 

Testin süresi 2 saat 45 dakikadır. 

Her bölüm 9 üzerinden hesaplanır ve son olarak 4 bölümün puanlarının ortalaması alınır. En yüksek genel puan 9’dur. Geçerli bir not için de yaklaşık 6,0 – 6,5 IELTS skoru sağlamak gerekmektedir. 

2019 itibari ile IELTS, öğrencilere ‘’Online Test’’ opsiyonu sunmuştur. Manuel testin sonuçları yaklaşık 10 iş gününde belli olurken, bilgisayardan yapılan online test sonucu 2-3 iş gününde çıkar.

 

Program detayları ve fiyat bilgileri için bizi 0216 363 1160 no’lu telden arayın ya da hemen bilgi istek formumuzu doldurun, yardımcı olalım.

 

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.

 

 

BİLGİ İSTEK FORMU

TOP