Hakkımızda   /   Blog   /   Haberler  /  İletişim

TOEFL (Test of English as a Foreign Language)

TOEFL, anadili İngilizce olmayan öğrencilerin ve öğrenci adaylarının İngilizce seviyesini ölçmek için kullanılan sınavlardan biridir. Yurtiçi ve yurtdışında İngilizce eğitim veren yükseköğretim kurumları tarafından İngilizce dil yeterliliğinin kanıtlanması için talep edilen iki sınavdan bir tanesidir. Merkezi Amerika’da bulunan ETS tarafından pek çok ülkede yıl boyunca eş zamanlı olarak gerçekleştirilir. Avustralya, Kanada, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri dâhil olmak üzere 130 ülkede 9000’den fazla kolej, üniversite, kurum ve kuruluş tarafından kabul edilmektedir. 

TOEFL IBT sınavı okuma, yazma, dinleme ve konuşma olmak üzere 4 bölümden oluşur. Okullarda ya da resmi kurumlarda ihtiyacınız olacak 4 temel dil becerisini ölçmek için uygulanır. Sahip olduğunuz dil becerilerinizi akademik ortamlarda ne kadar etkin şekilde kullandığınızı değerlendirir. İnternet üzerinden uygulanan bir sınavdır. TOEFL sınavına istenildiği kadar girilebilir, ancak 12 günlük süre içerisinde birden çok sınava girilemez. Hali hazırda var olan sınav randevu tarihinden itibaren 12 günlük bir süre içinde yeni bir sınav tarihi alınamaz. 

TOEFL’da 4 bölüm de 30 puan üzerinden değerlendirilir. Toplam puan 120’dir. Geçerli bir dil seviyesi ise yaklaşık olarak 80 puan gerektirmektedir.

Program detayları ve fiyat bilgileri için bizi 0216 363 1160 no’lu telden arayın ya da hemen bilgi istek formumuzu doldurun,  yardımcı olalım.  

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.