Hakkımızda 2015-08-19T21:16:48+00:00

Hakkımızda

Sevgili Öğrencilerveliler ve kariyerlerinigeliştirmek için çeşitli eğitim alternatifleri arayan arkadaşlar;

Türkiye UED Uluslararası Eğitim Danışmanlık Derneği’nin kurucu üyelerinden ve A2 Eğitim Fuarları organizatörlerinden olan ASBA 1996’da kuruldu.

ASBA danışmanlarının 20 yılı aşkın tecrübeleri, şahsi yurtdışı eğitim referansları, sürekli katıldıkları eğitimler, seminerler ve yurtdışı kampüs gezileri bu yönde olan ciddiyetimizin ve hassasiyetimizin birer göstergesidir. Yurtdışında ise NAFSA üyeliği ile uluslararası alanda danışmanlık ve bilgi birikimini sürekli arttırmaktadır.

Gelin geleceğinize uzmanlığımız ile yön vermenize yardımcı olalım. Sizin kariyerinizde amacınıza ulaşabilmeniz akademik olarak en yüksek noktaya ulaşmanıza bağlı ve bu noktaya nasıl ulaşacağınızı biz size herhangi bir ücret talep etmeden anlatmaya talibiz.

Kayıt ve eğitim süresince verdiğimiz hizmetler

  • Okul Listesinin belirlenmesi
  • Başvuru sürecinde destek
  • Burs ve asistanlık başvurularinda destek
  • Oryantasyon
  • Karşılama ve Yerleştirme Hizmetleri
  • Eğitim süresince sürekli takip ve danışmanlık hizmetleri

 

Biz kimiz?

Aslıhan Özenç
Ortaokul ve liseyi Italyan Lisesi’nde okudu. Lise 3. sınıfta Rotary Öğrenci Degisim Programı ile Amerika’da Long Island Islip High School’da okudu ve lise diploması aldı. Işletme ve Ekonomi ana dallarını University of West Georgia’da tamamladı. 1992 yılında eğitim danışmanlık kariyerine başladı. 1996 yılında ASBA Eğitim Danışmanlık şirketini, 2001 yılında Akare Yurtdışı Eğitim Fuarcılık şirketini kurdu. 18 yılı aşkın bir süredir universite, master ve doktorayi kapsayan egitim danışmalık bilgisini öğrencilerle paylaşmaktadir.

Irmak Otraç
Ingilizce Mutercim Tercumanlik’tan mezun olduktan sonra Johnson & Wales Universitesi’nde Uluslarasi Ticaret uzmanlik dalinda MBA programini 1998’de tamamladi. ABD’de Pazarlama alaninda 1 yil calistiktan sonra Turkiye’ye donup yurt disi egitim danismanligi sektorunde calismaya basladi. 2001 – 2008 yillari arasi Johnson & Wales Universitesi Avrupa, Orta Dogu ve Kuzey Afrika temsilciligi yapti. Eylul 2008’den bu yana ASBA’da yonetici pozisyonunda. Uzmanligi Amerika’da yuksek ogretim.

Su Canal
Ortaokul ve liseyi Eyüboğlu Koleji’nde okumuştur. 2010 yılında liseyi bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun oldu. Öğrenimi devam ederken 1 yıl yurt dışı tur planlamasında çalışmış olup 2014 yılında yurtdışı eğitim danışmanlığı sektörüne başlamıştır.