ingilterede-master

İngiltere'de Master

İngiltere’de hepsi devlet üniversitesi olan yaklaşık 120 tane üniversite vardır ve bu üniversitelerin hepsi yüksek lisans programları sunmaktadır. İngiltere’de Master (yüksek lisans) programları genellikle 9 ay, 1 akademik yıl sürer ve bitirme tezinin derslerin bittiği yaz teslim edilmesi beklenir.

Başvurular, eğitime başlamak istediğiniz dönemin yaklaşık 1 yıl öncesinden açılır ve 4-2 ay öncesinden kapanır.

İngiltere’de Master programlarına kabul alabilmek için ise yüksek lisans yapmak istediğiniz ile aynı ya da istediğiniz bölüme benzer bir bölümden iyi bir not ortalamasıyla mezun olmak ve ortalama 6.5 IELTS dil yeterliliği şartını sağlamak yeterlidir.

Notların ya da İngilizce yeterliliğin yetmediği durumlarda 9 aylık yüksek programı öncesinde 1 ya da 2 dönem olan Pre-Master programlarına katılmak mümkün olabilir. Böylece normalde giriş şansımızın çok düşük olduğu üniversitelere giriş sağlayabiliriz.

Mezuniyetten sonra ise okuduğunuz bölümde 1 yıl tam zamanlı çalışma izniniz olacaktır.

1 yıllık yüksek lisans programlarının ücretleri 8.000£ ile 14.000£ arasında değişiklik göstermektedir. Belirli Tıp programlarının fiyatları ise bu aralığın dışına çıkabilir.  

İngiltere’de yapacağınız yüksek lisans programlarının çoğunun Türkiye’de YÖK denkliği bulunmaktadır. Ancak YÖK denkliği bulunmayan üniversiteler de olduğundan okul seçimi esnasında bu noktaya çok dikkat edilmelidir.

Üniversitelere başvururken ise ihtiyacınız olacak belgeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Üniversite Diploması/Transkripti
  • İngilizce Dil Yeterlilik Belgesi
  • CV
  • Niyet Mektubu
  • 2 Adet Akademik Referans Mektubu
  • (Varsa) İş ya da Staj Referans Mektubu
  • (Varsa) Sertifikalar
  • Sanat ve mimarlık bölümleri için Portfolyo

 

Program detayları ve fiyat bilgileri için bizi 0216 363 1160 no’lu telden arayın ya da hemen bilgi istek formumuzu doldurun,  yardımcı olalım.  

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.

BİLGİ İSTEK FORMU

TOP