almanyada-master

Almanya'da Master

Almanya'da Yüksek Lisans

Güçlü eğitim ve iyi bir kariyer için

Almanya; yurtdışında yüksek lisans eğitimi için hem ekonomik hem de prestijli bir seçenektir. Dünya çapında tanınan köklü üniversitelere ve akademik kadrolara sahip olan Almanya ,Teknolojiden, sanata, işletmeden, sosyal bilimlere kadar pek çok alanda farklı ülkelerden adayların yoğun talep gösterdiği bir ülkedir. Avrupa’nın endüstri merkezi olması ve üniversitelerin endüstriyel kurumlar ile işbirliği halinde olması, Almanya’yı en çok talep edilen ülkelerden biri yapmıştır.

Almanya'da bu kadar prestijli bir eğitimi ücretsiz alabiliyor olmanızın nedeni eğitimi devletin finanse ediyor olmasıdır. Üniversiteler eyaletlere göre değişmekle birlikte, öğrencilerden farklı fon ya da üyelikler adıyla sömestri başına sadece 100-500 Euro ücret almaktadır. Bu bakımdan Almanya yurtdışında yüksek lisans için en büyük fırsatlardan biridir.

Almanya’da eğitim alacak olmanın en büyük avantajlarından biri de Almanca öğrenebilecek olmanızdır. Avrupa genelinde en yaygın olarak konuşulan dil Almanca’dır. Geniş uluslararası öğrenci yapısı aynı zamanda İngilizce pratiği olanağını beraberinde getirir.

Almanya’da yüksek lisans eğitimini değerli ve önemli kılan en önemli özellik, üniversitelerin çoğu zaman ülkenin büyük sanayi ve ticaret kuruluşlarıyla entegre olarak eğitim vermesidir. Almanya’da yüksek lisans eğitimi alan öğrenciler, eğitimleri boyunca bu kuruluşlarda proje görevleri alır ve staj yaparlar. Bu sayede mezun olduğunuzda hem uygulamalı bir eğitim almış olacak hem de dünyanın dev markalarında çalışma deneyimi ve referansı elde etmiş olacaksınız

Yüksek Lisans Başvuruları

Almanya’da master eğitimi almanın temel şartı lisans mezunu olmaktır. 4 yıllık bir üniversiteden lisans derecesi alan herkes Almanya’da master eğitimi için başvuru yapabilir. Master eğitimi için ALES sınavına girmeniz gerekmiyor. Master müracaatları için minimum 2,5 not ortalaması gerekmektedir. Lisans derecesi almış olduğunu bölüm ya da bu alanla ilişkili diğer alanlarda master eğitimi yapabilirsiniz.

Master eğitimi için de yine öncelikle Almanca yeterliliğinizi TestDAF skoru ile belgelemeniz gerekiyor. Şartlı kabul alarak Almanca eğitimine başlayabilir, gerekli dereceye ulaşınca Master eğitiminize başlayabilirsiniz.

Program detayları ve fiyat bilgileri için bizi 0216 363 1160 no’lu telden arayın ya da hemen bilgi istek formumuzu doldurun,  yardımcı olalım.  

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.

BİLGİ İSTEK FORMU

TOP