Hakkımızda   /   Blog   /   Haberler  /  İletişim

Ekonomi ve siyasetin küreselleşmesinin artmasıyla birlikte Almanya’da aldığınız eğitim ile umut verici bir gelecek kurma imkanına sahip ola bileceksiniz. Almanya modern teknolojisi ile ve yanı sıra kültürel gelenekleri ile okulunuz için heyecan verici bir seçimdir ve size birçok avantaj sunmaktadır.

Almanya’da Lise Yılı

Almanca Dil bilgilerinizi daha yoğunlaştırmak için, yeni arkadaşlar edinmek için ve kendinizi her anlamda geliştirmek için bu fırsatı kaçırmayın.

Almanya’daki devlet okullarında okuma imkanı
Almanya’da bütün bir yıl veya yarım yıl kaldıktan sonra dilsel ve okulsal olarak yaşama adım atmış bulunuyorsunuz. Deneyimli kadromuz sizin için genellikle okul ziyaretlerini 9. veya 10. Sınıf´dan itibaren organize ediyorlar.
Öğrenciler kendi seçtiği veya Dil Merkezinin aracılık yaptığı bir ailenin yanında yaşamaktadırlar. Çok kısa bir sürede eşit bir ailenin üyesi olma ve daha fazla arkadaş tanıma fırsatınız fırsatınız oluyor. Başarılı bir okul süreci için gerekli Almanca dil becerileri mevcut olup olmadığını, programa başlamadan önce test ediliyor. Eğer dil becerileriniz yetersiz ise “Okul için Fit” adlı programı ile okula hazırlamak mümkündür. Lise Programı için en azından B1 (Common European Framework) seviyesini öneriyoruz, en ideal seviye olarak ise B2 Seviyesi belirlenmiştir.
Devlet Okullarında bir yıl okuma imkanının yanı sıra, sizlere prestijli yatılı Okulları (Boarding Schools) sunmaktadır ve bu yatılı Okullarda öğrenme ve yaşam aynı çatı altında yer almaktadır. Lise’yi yatılı okuyarak Alman Abiturunu veya bazı yatılı Okullarda, IB (Uluslararası Bakalorya Diplomasını) yapabilirler.

 

Program detayları ve fiyat bilgileri için bizi 0216 363 1160 no’lu telden arayın ya da hemen bilgi istek formumuzu doldurun,  yardımcı olalım.  

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.

Almanya Lise