Yurtdisi Egitim Danismanlik

Yurtdışında Üniversite

Yurtdışında üniversite okumayı sırf eğlenceli göründüğü için, yeni bir dil öğrenmek istediğiniz için ya da başka bir ülkede yaşamak istediğiniz için seçmiş olabilirsiniz. Bu süre içinde iş hayatınıza katkı sağlamasını düşünmek öncelikleriniz içinde olmayabilir ancak Yurtdışında Üniversite okuyarak yaşadığınız tecrübeler sizi işverenler için fazlasıyla istenilebilir kılacaktır.

Yurtdışında Üniversite eğitimin size katacağı sayısız artıları var! Aşağıda da okuyacağınız gibi yaşıtlarınızla aranızda sayısız farklar yaratacak, tercih edilen ve aranılan bir üniversite mezunu olacaksınız;

  1. Kişisel Gelişim:Öncelikle başka bir ülkede okuyarak bağımsızlık geliştireceksiniz. Ki bu bütün meslek alanları için oldukça önemli bir noktadır. Kendi başınıza kararlar almayı, önemli konularda inisiyatif kullanmayı ve tek başınıza iş bitirmeyi öğrenmiş olacaksınız.
  2. Finansal Beceri:Sadece başka bir para sistemini öğrenmekle kalmayacak o sistem içerisinde kendi paranızı idare etmeyi öğrenmiş olacaksınız.
  3. Yeni Kültürleri Tanıma: Yeni yerlere, insanlara ve fikirlere açılmış olacaksınız. Bu da her alanda farklı tecrübeler edinmek demektir. Edindiğiniz tecrübeler işverenler için sizi eşsiz kılacaktır. İşverenleriniz yeni ve farklı ortamlarda kendinizi gösterebildiğinizi ve rahat olduğunuzu göreceklerdir.
  4. En İyi İş Alternatifleri: Yurtdışında üniversite eğitimi aldığınız için işverenler için daha ilginç bir aday olacaksınız. İki başvuru düşünün, biri 4 sene boyunca kampüste yaşamış ve ders dışında hiçbir şey öğrenmemiş, diğeri ise Paris’te okumuş ve iş başvurusunda orada yaşadıklarını, farklı insanlar ve kültürler tanımanın onu iş hayatına nasıl hazırladığını anlatıyor. Hangisini seçerdiniz?
  5. Anadiliniz gibi Yabancı Bir Dil: Yurtdışı eğitim veya staj tecrübeniz olduğu için iş başvurunuzda sadece üniversite tecrübelerinizden değil çok daha fazlasından bahsedebileceksiniz. Öncelikle kendi diliniz dışında 1, hatta belki 2 dili daha akıcı şekilde konuşabildiğinizi kanıtlayabilir, zor şartlar altında paniklemeden durumu idare edebilen biri olduğunuzu gösterebilir, insan ilişkilerinizin iyiliğini de kanıtlayabilirsiniz. Her ne kadar yurtdışındaki eğitiminiz ya da staj deneyiminiz derslerinizin bir parçası da olsa orada yepyeni tecrübeler edindiniz, bunlardan bahsetmenin tam zamanı!

 

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.

BİLGİ İSTEK FORMU

TOP