IELTS-TOEFL-SAT-ACT-SAT-AP-GMAT

ACT

ACT (AMERICAN COLLEGE TEST)

 ACT 5 Bölümden oluşur: İngilizce, Matematik, Okuma (Reading), Fen (Science), ve Opsiyonel Yazma.( Writing) Tüm sorular 4 cevaplı çoktan seçmelidir. Yanlış doğruyu götürmez.

Amerika’daki tüm 4 yıllık üniversiteler tarafından kabul edilir.

Lise derslerinde görülen temel bilgi ve konuları esas alır.

SAT daha ağırlıklı İngilizce sözel ve sayısal muhakemeyi ölçerken, ACT lise müfredatında görülen konulardaki bilgi ve başarınızı ölçer.

Fen/Sayısal dersleri iyi olan ve mühendislik alanını tercih eden öğrenciler bazen kendilerini ACT ye daha yatkın hissederler ve SAT yerine ACT çalışmayı tercih ederler.

ACT öğrencinin rakamlarla ilişkisini ve zaman baskısı altında ne kadar fazla soruyu doğru cevaplayabildiğini test etmektedir. ACT ise daha çok zamana karşı bir yarış olarak değerlendirilebilir

ACT 2019 yılında online test opsiyonu ekleyerek, sınav sonuçlarını 2-3 iş gününde alabileceğiniz yeni bir avantaj sundu.

 

İngilizce Bölümü

Toplam 75 soru, 45 dakikadır. 40 soru İngilizceyi kullanım bilginizi ve gramer bilginizi kontrol eder. Bu bölümde gramer, noktalama işareti kullanımı, doğru cümle yapısı kurma bilginiz ölçülür. Diğer 35 soru retorik, organizasyon ve biçim stratejinizi test eder.

Matematik Bölümü

Toplam 60 soru, 60 dakikadır. Matematik Bölümü 11. Sınıfın sonuna kadar göreceğiniz konuları kapsar. Bu konular dâhilinde problem çözme yeteneğinizi ölçer. Sorular cebire giriş (pre-algebra), cebir (algebra) ve geometri ve çok küçük bir bölüm de trigonometri konularını kapsar. Temel matematik formüllerini bilmeniz beklenir. Karmaşık formüller çoğunlukla verilir.

Okuma Bölümü

Sosyal Bilgiler, doğa bilimi, sanat ve tarih konularından seçilmiş 4 ayrı okuma parçası vardır. Toplam 40 soru, 35 dakikadır. Okuma pasajını ne ölçüde iyi anladığınızı ölçen sorulardan oluşur.

Fen Bilimleri Bölümü

Bu bölümde öncelikli olarak muhakeme ve yorumlama beceriniz ölçülür. Doğa bilimleri konuları ile yorumlama, analiz, değerlendirme ve problem çözme yetenekleriniz ölçülür. Toplam 40 soru, 35 dakikadır. Soruyu kavrayabilme analiz etme yeteneğiniz test edilecektir.

Opsiyonel Essay Yazma Bölümü

1 konu 40 dakikadır. Noktalama işaretlerinin doğruluğuna önem verilir.

 

Program detayları ve fiyat bilgileri için bizi 0216 363 1160 no’lu telden arayın ya da hemen bilgi istek formumuzu doldurun,  yardımcı olalım.  

 

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.

 

 

BİLGİ İSTEK FORMU

TOP