ingilerede-yasam-ve-egitim-maliyetleri

İngiltere'de Eğitim ve Yaşam Maliyetleri

İngiltere'de Eğitim ve Yaşam Maliyetleri

İngiltere’de eğitim giderleri, okuyacağınız üniversite ve programa göre değişiklik göstermektedir. İngiltere’de özel veya devlet okulu ayrımı olmaksızın, uluslararası öğrenciler için yıllık ücretler 6000 Pound ile 18.000 Pound arasında değişir.

İngiltere’de yüksek lisans programları genelde 1 yıl sürmektedir. Çoğu ülkede 2 yıl olan yüksek lisans programının İngiltere’de 1 yıl olması hem zaman açısından hem de maliyet açısından avantajlıdır.

Yüksek lisans program ücretleri; yıllık 9500 Pound ile 20.000 Pound arasında değişir.

Yaşam ve konaklama maliyetleri:

İngiltere için, devlet tarafından belirlenen resmi yaşam masrafı Londra ve Londra dışı şehirler için farklıdır. Londra için aylık 1020 Pound, Londra dışı şehirler için aylık 820 Pound olması gereken bir bütçe olarak belirlenmiştir.
Amerika ve Kanada ile karşılaştırdığınızda İngiltere’de tüketim malları biraz daha yüksektir. Londra içerisinde, hangi bölgede yaşadığınıza göre değişmekle birlikte, ev kiraları Londra dışı şehirlere göre daha yüksektir.
Aylık ortalama yaşam masrafı için kira dışında 400 Pound ile 600 Pound arasında değişir. Öğrenciler genellikle evlerde paylaşımlı olarak kalırlar. Evde konaklama dışında yurt alternatifleri de mümkündür.
İngiltere’de konaklamanın dışında sağlık sigortası için 6 aydan uzun süreli kalacak öğrenciler için ücretsiz olarak İngiliz Ulusal Sağlık Hizmetindendir. 6 aydan kısa süreli giden öğrenciler mutlaka sağlık sigortası yaptırmalı, sigorta bedeli aylık 38 Pound civarındadır.

Program detayları ve fiyat bilgileri için bizi 0216 363 1160 no’lu telden arayın ya da hemen bilgi istek formumuzu doldurun,  yardımcı olalım.  

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.

BİLGİ İSTEK FORMU

TOP