ingiltere-de-dil-okulu

Hazırlık Yılı

İngiltere'de Hazırlık Yılı

İngiltere'de hazırlık yılı nedir?

İngiltere’de üniversitelerin lisans eğitiminden önce verdikleri programa hazırlık yılı denir. Bu programlar; “foundation”, international foundation”, “Bridging” olarakta geçmektedir.

Üniversiteler, öğrencinin mezun olduğu lise ve not ortalamasına göre hazırlık yılı alınıp alınmayacağına karar verir. Yabancı dilde eğitim veren bir liseden iyi bir lise derecesine sahip bir öğrenci okulun değerlendirmesine bağlı olarak Hazırlık yılı almadan direk bölüme başlayabilir.

Program İçeriği: Hazırlık yılı branş ağırlıklı bir yıldır. Türkiye’de hazırlık yılında sadece İngilizce hazırlık yapılırken, İngiltere’de alınacak Hazırlık yılında öğrenciler lisans eğitimi alacakları branşa bağlı %70 akademik derslerden, %30 İngilizce dersinden oluşmaktadır. Hazırlık programı, üniversitede okunacak bölüme göre belirlenmektedir.

Nerede Verilmektedir? Hazırlık yılı, üniversitelerin kendi bünyelerinde verilmekle birlikte bazı bağımsız özel kolejlerde de verilmektedir.

Ne Kadar Sürer? Hazırlık yılı İngiltere’de 1 yıl sürmektedir. Eylül ve Ocak olarak yılda 2 farklı dönemde başlanabilir. Bazı programlar Mayıs ayında da başlayabilmektedir.

Avantajları Nelerdir? Öğrencinin okuyacağı bölümü ve üniversiteyi tanıması, yepyeni bir kültüre ve eğitim sistemine adaptasyonu açısından 1 yıllık hazırlık programı önemlidir. Akademik hazırlık yanında İngilizce hazırlık içeriği de öğrencinin yabancı dili kullanma özgüvenini de ciddi anlamda etkilemektedir.

 

Program detayları ve fiyat bilgileri için bizi 0216 363 1160 no’lu telden arayın ya da hemen bilgi istek formumuzu doldurun,  yardımcı olalım.  

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.

BİLGİ İSTEK FORMU

TOP