cinde-universite

Çin'de Üniversite

Çin'de Üniversite Eğitimi

Dünyanın en büyük 2. ekonomisi olan Çin’de İngilizce öğrenim görmeye ne dersiniz?

Son yıllarda yurt dışında üniversite seçenekleri arasında popüler hale gelen Çin ekonomisiyle de dikkatleri çekiyor.

Çin ekonomisinin 10 yıl içinde ABD ekonomisini geçmesi öngörülüyor. Ekonomisi ile dünyanın her noktasını etkileyen bu ülkede 300,000den fazla yabancı öğrenci bulunmaktadır. Artan sayıda Türk öğrencinin hedefi de Çin’de öğrenim görmeye yönelmektir. Örnek olarak, belli programlarında lisansüstü öğrenim gören yabancı öğrencilerin yüzde 27’si Türkiye’dendir.


Çin’de üniversite eğitiminde İşletme, Ekonomi, Uluslararası İlişkiler, Tıp gibi programlar da oldukça popüler. Burs olanakları mevcut ve dikkate değer.


DONGBEI UNIVERSITY OF FINANCE AND ECONOMICS

Çin’in en eski ve en büyük modern üniversitelerinden biri olan okul Dalian şehrinde yer alır. 20,000den fazla öğrenci eğitim görmektedir; bunlardan 1,000den fazlası yabancıdır.

Mezunları, Çin’in siyaset, bankacılık ve finans hayatında önemli konumlarda bulunan Dongbei’de yer alan bazı programlar: Uluslararası Ekonomi, Uluslararası İşletme, Finans, Ekonomi, İşletme, İnşaat Mühendisliği, Matematik.

NANKAI UNIVERSITY

Çin’in en büyük, gelişmiş ve hareketli şehirlerinden biri olan Tianjin’de bulunan Nankai Üniversitenin geçmişi 1919 senesine dayanır. 23,000 civarında öğrencisi olan okulda öğrenim gören yabancı sayısı 2,300tür.

4300ün üzerinde öğretim görevlisinin hizmet verdiği Nankai University’de yer alan bazı popüler programlar: İşletme, Kimya, Ekonomi, Bilgi Teknolojileri, Matematik, Tıp, Fizik.

Program detayları ve fiyat bilgileri için bizi 0216 363 1160 no’lu telden arayın ya da hemen bilgi istek formumuzu doldurun,  yardımcı olalım.  

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.

BİLGİ İSTEK FORMU

TOP