Hakkımızda   /   Blog   /   Haberler  /  İletişim

2+2 Üniversite Eğitimi (Community College)

Sayıları giderek artan uluslararası öğrenciler, yüksek eğitimlerine Community College’larda almayı tercih etmekte, son yıllarda ciddi oranlarda artış gösteren başvurularla 200.000’den fazla uluslararası öğrenci Amerika’daki eğitimlerini bu okullarda sürdürmektedir.
4 Yıllık Üniversitelere Garantili Geçiş: Amerikan üniversitelerine girişte merkezi bir sınav sistemi uygulanmamaktadır. Öğrenci not ortalamasına, sınav skorlarına, okumak istediği bölüme ve bütçesine göre üniversitelere tek tek başvurmaktadır. Akademik sıralamada yer alan bir üniversiteye lise sonrası giriş oldukça zorludur.Pek çok Community College’ın dört yıllık üniversitelerle akademik anlaşması vardır, Community College sisteminden gelen öğrenci notlarını yüksek tutarak bu üniversitelere garantili geçiş yapabilir.
Akademik sıralamada en yükseklerde bulunan 4 yıllık üniversitelere geçiş sağlama sıralamasında ilk 3 sırada yer alan Community College ’ler başta olmak üzere birçok Community College’e öğrenci yolluyoruz.
Ekonomik Üniversite Eğitimi: Amerika’da 2 yıllık önlisans eğitimi veren Community College sistemi hem Amerika’nın en iyi 4 yıllık üniversitelerine kolay yatay geçiş sağlar, hem de yıllık ücretleri 6,000 $ ile 7,000 $ arası değiştiğinden oldukça ekonomik bir alternatiftirler. Uluslararası ve Amerikalı pek çok öğrenci ekonomik okul ücretleri ile üniversite eğitimlerinin ilk iki yılını Community College’lerde bitirmeyi tercih etmekte.
Yüzlerce Alanda Eğitim: Bu okullarda hemen her dalda, ortalama 20 kişilik sınıflarda hemen eğitim veriliyor. Ve kampüslerde çok çeşitli öğrenci aktiviteleri sunuluyor.
İngilizce Hazırlık Programı: İngilizce dil seviyesi akademik eğitim için yeterli olmayan öğrenciler için Community College’ler İngilizce Hazırlık eğitimi vermektedir. Uluslararası öğrenciler için de güzel bir adaptasyon süreci olan İngilizce hazırlık sınıfından sonra akademik programlarına öğrenciler başlar.
Konaklama Seçenekleri: Hem yurt hem aile yani konaklama seçenekleri sunan Community College’ler tüm konaklama alternatiflerini sürekli kontrol eder, sağladıkları konaklamalar uluslararası öğrenciler ile Amerika’lı öğrencilerin kaynaşmasına imkan verir.
Uluslararası Öğrenci Servis Hizmeti: Amerika’lı öğrencilerin yanı sıra Dünyanın pek çok ülkesinden uluslarası öğrencinin de okuduğu Community College’lar Uluslararsı öğrenciler için “Uluslararası Öğrenci Servis” departmanları ile öğrencilerin her türlü ihtiyacına cevap verebilmektedir. Uluslararası Öğrenci Servisi; öğrencilere hem eğitimleri boyunca hem de 2 yıllık eğitimleri ardından akademik danışmanlık yapmakta ve eğitimlerini doğru yolda ilerletmeleri adına yardımcı olmaktadır.
Popüler Şehirler: En çok tercih edilen Community College’ler Los Angeles, San Francisco ve Seattle bölgesinde yer alıyorlar. Bu lokasyonlarda pek çok Community College’e yerleşim yapıyoruz.

Program detayları ve fiyat bilgileri için bizi 0216 363 1160 no’lu telden arayın ya da hemen bilgi istek formumuzu doldurun,  yardımcı olalım.  

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.