Almanyada-egitim

Almanya'da Üniversitenin Avantajları

Almanya’da Üniversite Eğitimi Almanın Avantajları

Almanya’da yükseköğrenim genel olarak ücretsizdir. Sayıca fazla olmamakla beraber özel üniversiteler mevcuttur. Devlet üniversitelerinde dönem başına bir miktar katkı payı ödemeniz gerekebilir. Bu miktar 100€-250€ arasında değişebilir.

Dünya’nın heryerinde kabul gören 300 yılı aşkın üniversitelerde eğitim almanın yanı sıra Almanya’da üniversitelerin çoğu ücretsizdir.Yaşam maliyetleri de Avrupa’nın bir çok farklı ülkesine göre daha avantajlıdır.Sadece eyalete göre yıllık harç oranları 0 – 1000 Euro arasında değişmektedir. Aylık yaşam giderleri ise 800-1100 Euro civarındadır. Kabul koşulları, diploma denkliği, mezuniyet sonrası çalışma ve ikamet izni gibi avantajlar düşünüldüğünde; Almanya’da üniversite eğitimi almak gerçekten de çok avantajlıdır

  • Dünyanın bilim, teknoloji ve ticaret alanında en ileri ülkelerinden birinde, çok prestijli ve kaliteli bir eğitim alacak, bu eğitim sonucunda her yerde aranan ve tercih edilen biri olabileceksiniz.
  • Almanya’da üniversite eğitimi büyük oranda devlet tarafından destekleniyor. En iyi üniversitelerin de arasında bulunduğu çok sayıda üniversite yıllık ortalama 500 Euro harç ödeyerek üniversite eğitimi alabilirsiniz.
  • Almanya’da üniversite eğitimi almanı en temel kuralı ÖSYM sonucuna göre Türkiye'de ya da KKTC'de herhangi bir üniversitede eğitim almaya hak kazanmaktır. Almanya’da üniversite okuma şartları ülkemiz öğrencilerine uygundur.
  • Almanya'da eğitim almanın Türkiye'de farklı bir şehirde eğitim almaktan çok bir farkı yoktur. Konaklama, beslenme ve sosyal giderler için bir öğrenciye küçük şehirlerde aylık ortalama 700-750 Euro, büyük şehirlerde 1000-1100 Euro yeterli olmaktadır.
  • Almanya'da lisans eğitimi 3 yıl, master eğitimi 2 yıl sürer. İl yıl Almanca hazırlığı alınması durumunda bile, Türkiye'de de hazırlık eğitimi olduğu için yine 1 yıl avantaj sağlar. Ayrıca master yapmak isteyen öğrenciler, lisans bitiminde doğrudan master eğitimine başlayabilir. Bu da öğrencilere önemli bir zaman avantajı sağlar.
  • Mezun olduktan sonra 1 yıl içinde kendinize iş bulmanız durumunda size Almanya'da ikamet ve çalışma izni verilir. Türkiye'deki üniversitelerden mezun olanların bu şansı bulunmamaktadır.

 

Program detayları ve fiyat bilgileri için bizi 0216 363 1160 no’lu telden arayın ya da hemen bilgi istek formumuzu doldurun,  yardımcı olalım.  

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.

BİLGİ İSTEK FORMU

TOP