TestDAF

Almanca Dil Hazırlığı ve TestDAF

Almanya’da üniversitelere doğrudan başvurabilmeniz Mittelstufe seviyesinde Almanca bildiğinizi TestDAF veya DSH sınavı ile  kanıtlamanız gerekmektedir. Bu sınavlar Almanca yeterliliğinizin resmi olarak ölçülüp belgelendirildiği ve Almanya’da tüm üniversiteler tarafından kabul edilen bir ölçme değerlendirme aracıdır. 

Yeterli Almanca bilginiz yoksa o zaman Almanya’daki eğitiminize öncelikle bir dil okulunda başlatılırsınız. Birçok üniversite alınması gereken Almanca eğitimi süresinin en az 600 saat olmasını ve Mittelstufe seviyesinde Almanca bilinmesini şart koşar. Bazı üniversitelerde ise bu rakam 800 saat olabilir.

Dil okulunda eğitim süresini tamamlayan öğrencinin üniversiteye kayıt olabilmesi için 2 seçeneği vardır.

TestDAF ( Test für Deutsch als Fremdsprache)

TestDaF ileri düzeyde bir dil sınavıdır. Bu sınav, Dillere İlişkin Avrupa Ortak Referans Çerçevesi’nin altı basamaklı derecelendirmesinde B2 ile C1 arası seviye basamaklarını kapsamakta ve üniversiteye giriş için Almanya’daki bütün üniversiteler tarafından dil seviyesini gösterir belge olarak kabul edilmektedir. Sınavda öğrencinin tüm dil becerileri (konuşma, dinleme, yazma, okuduğunu anlama) eşit derece ölçülür ve puanlanır. TestDAF sınavına Almanya’da birçok yetkili sınav merkezi ve dil okulunda girebilirsiniz. Çoktan seçmeli bir sınav olup, yabancı öğrenciler tarafından genellikle tercih edilen yöntemdir. TestDAF sınav sonuç belgesi tüm üniversitelerde geçerlidir ve kabul edilir.

DSH(Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang)

Bu sınavı üniversiteler kendileri uygular. Her üniversitenin kensi DSH sınavı vardır. DSH sınavında öğrencinin tüm dil becerileri (konuşma, dinleme, yazma, okuduğunu anlama) eşit derece ölçülür ve puanlamır. Bu sınav sınucunda üniversitenin şart koştuğu puanı almanız durumunda üniversitede eğitiminize başlamanıza izin verilir.

DHS sınavının sonucunda sertifikanızda 3 dereceden biri yazılır.

DSH-1 (66% – 57%, En düşük seviye. Bu seviyede üniversiteye kabul edilme şansınız yok denecek kadar azdır)

DSH-2 (81% – 67%, Bu seviye neredeyse tüm üniversitelerde kabul edilmektedir.)

DSH-3 (100% – 82%, Her üniversiteye kabul edilir)

Sınava hazırlık: Hiç Almanca bilmeyen birinin Sınava hazırlanmasının en iyi yolu, bir Almanca yoğun kurs artı´ya katılmasıdır. Ayrıca;dil eğitimi tamamlanınca TESTDAF veya DSH  sınavlarınız için bir sınav eğitimi sunuyoruz.

Bir sınav eğitiminde size test formatını tanıtılıyor ve deneme testleri yapılıyor. Öğretmeniniz sizinle birlikte sonuçları düzeltir ve en iyi stratejiler hakkında ipuçları verir. Test çalısmaları eğitim paketi halinde (5 hafta) veya tek olarak (haftada 1) rezervasyon yapılabilir.

Program detayları ve fiyat bilgileri için bizi 0216 363 1160 no’lu telden arayın ya da hemen bilgi istek formumuzu doldurun,  yardımcı olalım.  

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.

BİLGİ İSTEK FORMU

TOP