Almanyada-Dil-Okulu

Almanya Üniversite

Dünyaca kabul gören Almanya üniversitelerinde, ücretsiz eğitim alın.

Rekabetçi iş dünyasındaki büyük şirketler, çalışanlarında nitelikli bir eğitim, geniş bir vizyon, uluslararası yaşam ve farklı kültürlere adapte olabilen, özgüveni yüksek bir bireysel gelişim görmek istiyor. Başarılı bir kariyer için, nitelikli ve prestijli bir üniversite eğitimi çok önemli bir yapı taşı. Böylesi bir eğitimi ve referansı alabileceğiniz, dünyadaki en iyi seçeneklerden biri ise Almanya üniversiteleridir. Siz de üniversite eğitiminizi Almanya’da alabilirsiniz ve bu aslında hem çok kolay hem de çok ekonomik.

Almanya ‘da lisans eğitimi 3 yıldır. Lisans eğitimini Almanya da alabilmek için koşul Türkiye de bir liseden mezun olmak ve 4 yıllık  bir üniversiteyi kazanmış olmaktır. Alman üniversitelerinde lisans programları genellikle ücretsizdir. Ancak son yıllarda  bazı eyaletlerde dönem harcı 500 Euro olarak  uygulanmaya başlanmıştır.

Almanya’da ortalama bir üniversite öğrenimi 1 sene Almanca dil  hazırlık egitimi+ 3 sene lisans öğrenimi şeklindedir. Almanya’da üniversite okumak isteyen her öğrenci üniversite kayıt aşamasında Almancanın seviye belirleme sınavı olan  “TestDAF”ı veya üniversitelerin yapmış olduğu DSH sınavından geçer not almak zorundadır.1 eğitim yılında yoğun ders programı ile  9 aylık hazırlık döneminin sonunda öğrenciler bu sınava hazır hale gelirler.

Almanyada üniversite eğitimine kabul edilmeniz için Türkiye'de Üniversite sınavında okumak istediğiniz branşta herhangi bir özel üniversite ya da devlet üniversitesinde 4 yıllık bir bölümde okumaya hak kazanmış olmanız gerekmektedir. Üniversite kabul değerlendirmesinde lise not ortalamasına, ÖSYM puanına, TestDAF skoruna, Türkiye'de kazandığı üniversitenin Türkiye sıralamasına bakılmaktadır. Daha sonra kazandığınız bu bölümü ya da muadili bölümleri Almanya'daki üniversitelerde okuyabilirsiniz. Almanca bilmiyorsanız 1 yıl dil hazırlık eğitimi alarak daha sonra okulunuza devam edebilirsiniz.

Almanya’da  Türkiye’de olduğu gibi  üniversitelerde 2 dönem vardır. Akademik yıl Güz dönemi için Ekim ayında başlar ve Ocak ayında biter, Bahar dönemi de Mart sonunda başlar ve Haziran sonunda biter. Eğer yabancı diliniz yoksa o zaman Üniversite  bünyesinde  yabancı dil hazırlık programlarına katılabilirsiniz

Lisans tamamlama için;2 yıllık bir üniversiteyi tamamlamış olan bir önlisans öğrencisi Almanya’da eğer yabancı dili varsa doğrudan hiçbir sınava tabi olmadan önlisans eğitimini Lisans Tamamlama olarak devam ettirebilir. Yabancı dili yoksa dil hazırlığı yapması gerekmektedir.

Üniversitelere kabul şartlarından en başta gelenleri öğrencinin akademik geçmişi ve TestDAF puanıdır. Ayrıca Türkiye’de 12 yıllık lise eğitimini tamamlamış öğrencilerden Türkiye’de üniversite okumaya hak kazanmış olmaları şartı da aranır.

 

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.

BİLGİ İSTEK FORMU

TOP