polonyada-master

Polonya'da Master

Polonya'da Yüksek Lisans

Polonya, genç nüfusu, dinamik yapısıyla, Avrupa’da yüksek lisans eğitimi için en ideal seçeneklerin başında gelir. Yüksek lisans programlarına kabul için ALES şartı aramaması, Türkiye’ye yakınlığı, Dünyaca tanınmış pek çok köklü ve prestij sahibi okulları ile Polonya tercih sebebidir.

NEDEN POLONYA’DA YÜKSEK LİSANS YAPMALI?

  • -Polonya’da yüksek lisans alanında eğitim alacağınız üniversitelerin çoğu dünya çapında prestijli çok köklü, tarihi üniversitelerdir. Pek çoğu dünya genelinde tanınmış, Nobel ödüllü profesörlerin eğitim verdiği kurumlardır. Geçmişi 10 yıllık bir tarihe değil en az 100 yıllık, Dünya çapında akademik başarıları olan üniversitelerde eğitim imkânı Polonya’da elinizde; Varşova Üniversitesi, Varşova Teknik üniversitesi, 600 yıllık geçmişiyle Jagiellonian Üniversitesi, Krakow Teknik Üniversitesi gibi dünyaca tanınmış üniversiteler bu tanımımıza örnek üniversitelerdir.
  • - Polonya ’da üniversitelerde kontenjan kısıtlaması olmaması giriş şartlarını pek çok ülkeye göre daha kolay yapmaktadır. Ancak bu hiçbir zaman; i üniversitelerin okunması kolay alternatifler olduğu şeklinde algılanmamalıdır aksine mezun olabilmek çok kolay değil; okuması ciddiyet ve disiplin isteyen üniversitelerdir.
  • -Yurtdışında İngilizce yüksek lisans yapabileceğiniz pek çok alternatife göre Polonya oldukça ekonomik bir alternatiftir. Polonya’da master ücretleri yıllık ortalama 3000 - 4000 Euro civarındadır. oldukça ekonomik olmasının yanı sıra, Polonya üniversitelerinin çok geniş bir yelpazede master seçeneği sunması da diğer bir avantajdır. Eğitim masraflarının yanında, yaşam ve konaklama giderlerinin de öğrenciler için uygun olması bir diğer tercih sebebidir.
  • -Açık ekonomisi ve dinamik yapısı ile Polonya, Dünyanın önde gelen pek çok firması için cazip bir yatırım merkezi haline gelmiştir. Dünyaca ünlü pek çok şirketin Avrupa Merkezi konumundadır. Polonya üniversiteleri de işte bu dünyaca ünlü pek çok şirketle staj anlaşmalarını yapmış, her yıl düzenlenen onlarca iş fuarında Polonya üniversitelerinden mezun olan öğrenciler çok uluslu şirketlerin yetkilileriyle buluşup, iş başvuruları yapıp işe kabul edilebilmektedirler. Bu eşssiz fırsat sadece mezunlar için değil aynı zamanda üniversite öğrencilerinin de stajlardan faydalanmaları sağlanmıştır.
  • -Polonya’da 2 yıl tam zamanlı olarak tamamladığınız yüksek lisans programının ardından; ülkede tam zamanlı olarak 2 yıl çalışabilir ve eğitim ve yaşam masraflarınız için okurken yapmış olduğunuz harcamaları geri kazanabilirsiniz. En önemlisi, uzmanlaştığınız alanla ilgili değeri biçilmez, deneyimler kazanacaksınız.
  • -Polonya’da içerisinde bulunduğunuz çok kültürlü ortam kişisel anlamda kendinizi ve farklı kültürleri çok daha yakından tanıma ve karşılaştırabilmek imkânı sağlayacaktır. Bunun yanında Schengen vizeniz ile okuduğunuz yıllar boyunca diğer Avrupa ülkelerine serbestçe seyahat edebilecek ve farklı ülkeleri de deneyimleme fırsatı elde edeceksiniz.
  • Böylelikle, aldığınız eğitimin yanı sıra, uluslararası bir bakış açısı elde ederek, edindiğiniz birikim sayesinde kariyeriniz açısından Türkiye sınırlarının dışındaki fırsatları da değerlendirir hale geleceksiniz.
  • -Türk öğrenciler ve aileleri için en önemli noktalardan biri olan yurtdışındaki ülkelerdeki suç oranıdır. Polonya, Dünya suç suç istatistiklerinde ABD, İngiltere, Almanya, İtalya hatta Hollanda gibi büyük ülkelerin fazlasıyla gerisinde kalarak ne kadar güvenli olduğunu ispatlamıştır. Bir diğer çok önemli konu da; ülkede Türk öğrencilere yaklaşım; Polonya halkında Türk halkına karşı hiçbir önyargı bulunmamaktadır. Gayet sıcakkanlı ve güler yüzlü olan Polonya insanıyla, öğrenciler kısa sürede kaynaşmaktadır.
  • -Polonya’da İngilizce yüksek lisans programlarına katılmak için en az 5.5 IELTS skoruna sahip olmanız gerekir ancak Polonya üniversiteleri İngilizce yeterliliği olmayan öğrenciler için İngilizce hazırlık programları da sunabilmektedir.

 

Program detayları ve fiyat bilgileri için bizi 0216 363 1160 no’lu telden arayın ya da hemen bilgi istek formumuzu doldurun,  yardımcı olalım.  

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.

BİLGİ İSTEK FORMU

TOP