macaristanda-master

Macaristan'da Master

Macaristan'da Yüksek Lisans

Macaristan, Avrupa’da yüksek lisans eğitimi için en ideal seçeneklerden birisidir. İngilizce olarak verilen lisans ve yüksek lisans programlarında her geçen gün artış olan Macaristan hem ekonomik yaşam şartları hem de Türkiye’ye yakınlığı dolayısı ile talep sayısını günden güne arttırmaktadır.

NEDEN MACARİSTAN’DA EĞİTİM?

-Macaristan’da yüksek lisans alanında eğitim alacağınız üniversitelerin çoğu dünya çapında prestijli çok köklü, tarihi üniversitelerdir. Pek çoğu dünya genelinde tanınmış, Nobel ödüllü profesörlerin eğitim verdiği kurumlardır.

- Macaristan’da üniversitelerde kontenjan kısıtlaması olmaması giriş şartlarını pek çok ülkeye göre daha kolay yapmaktadır. Ancak bu hiçbir zaman; Macaristan’daki üniversitelerin okunması kolay alternatifler olduğu şeklinde algılanmamalıdır aksine mezun olabilmek çok kolay değil; okuması ciddiyet ve disiplin isteyen üniversitelerdir.

-Yurtdışında İngilizce yüksek lisans yapabileceğiniz pek çok alternatife göre Macaristan oldukça ekonomik bir alternatiftir. Eğitim masraflarının yanında, yaşam ve konaklama giderlerinin de öğrenciler için uygun olması bir diğer tercih sebebidir.

-Macaristan’ın Avrupa Birliğine girmesi ile Macaristan, Dünyanın önde gelen pek çok firması için cazip bir yatırım merkezi haline gelmiştir. Dünyaca ünlü pek çok şirketin Avrupa Merkezi konumundadır; General Motors, Ford Motor, Volkswagen, Siemens, Intel, Honda Motor, Pfizer, Microsoft, Boeing, Novartis, Robert Bosch, IBM, Toyota, Sony, Daimler-Benz, Hewlett-Packard, Ericsson gibi firmaları sayabiliriz.

Bu durumun öğrencilere nasıl bir katkısı olur derseniz; ülkedeki pek çok üniversite bu büyük global kuruluşlarla entegre olarak eğitim vermekte ve öğrenciler de bu kuruluşlarda staj ve pratik imkanları bulabilmektedir.

-Macaristan’da 2 yıl tam zamanlı olarak tamamladığınız yüksek lisans programının ardından; ülkede tam zamanlı olarak 2 yıl çalışabilir ve eğitim ve yaşam masraflarınız için okurken yapmış olduğunuz harcamaları geri kazanabilirsiniz. En önemlisi, uzmanlaştığınız alanla ilgili değeri biçilmez, deneyimler kazanacaksınız.

-Macaristan’da içerisinde bulunduğunuz çok kültürlü ortam kişisel anlamda kendinizi ve farklı kültürleri çok daha yakından tanıma ve karşılaştırabilmek imkânı sağlayacaktır. Bunun yanında Schengen vizeniz ile okuduğunuz yıllar boyunca diğer Avrupa ülkelerine serbestçe seyahat edebilecek ve farklı ülkeleri de deneyimleme fırsatı elde edeceksiniz.

Böylelikle, aldığınız eğitimin yanı sıra, uluslararası bir bakış açısı elde ederek, edindiğiniz birikim sayesinde kariyeriniz açısından Türkiye sınırlarının dışındaki fırsatları da değerlendirir hale geleceksiniz.

-Macaristan’da İngilizce yüksek lisans programlarına katılmak için en az 5.5 IELTS skoruna sahip olmanız gerekir ancak Macaristan üniversiteleri İngilizce yeterliliği olmayan öğrenciler için İngilizce hazırlık programları da sunabilmektedir.

 

Program detayları ve fiyat bilgileri için bizi 0216 363 1160 no’lu telden arayın ya da hemen bilgi istek formumuzu doldurun,  yardımcı olalım.  

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.

BİLGİ İSTEK FORMU

TOP