Bodwell High School

BODWELL HIGH SCHOOL

Kanada Özel Liseleri

Kanada’nın ve Dünya’nın defalarca en yaşanılır şehri seçilen Vancouver’ın kuzeyinde bulunan Bodwell High School, 1991 Yılında kurulmuştur ve pek çok uluslararası öğrencinin tercih ettiği hem aile yanı, hem de yurt konaklaması alternatifi sunuyor. Bir akademik yıl 2 dönemden oluşuyor, 1 dönem 8 ay sürüyor. İngilizcesi akademik dersler için yetersiz olan öğrenciler için İngilizce hazırlık programları veriliyor, her 4 haftada bir öğrencinin gelişimine göre akademik programa geçişine bakılıyor.

Bodwell her anlamda bire bir öğrenci odaklı bir eğitim veriyor, sportif ve sosyal anlamda muhteşem imkânlara sahip ve öğrencileri de bu anlamda yüreklendiriyor. Bodwell mezunları, Kanada ve Dünya genelinde çok iyi üniversitelere yerleşiyorlar, okulda tüm eğitim boyunca akademik olarakta öğrencilerin gelişimleri takip ediliyor ve yönlendirme yapılıyor.  

Bodwell hem yurt hem de aile yanı konaklama sağlıyor.

Yurt konaklaması; kızlar ve erkekler için ayrı şekilde, toplam 150 öğrenci kapasitelidir. Her bir yurt mutfak, tv odası, oyun odaları ve resepsiyona sahip, odalarda yatak, dolap, çalışma masası dışında telefon ve internet hizmeti vardır. Haftalık temizlik yurtlarda yapılmaktadır, ayrıca her yurtta çamaşırhane mevcuttur.

Aile yanı konaklama; Bodwell aile yanı konaklamalarını özenle seçer, yıllardır çalıştığı, profesyonel, uluslararası öğrenci alan tecrübeli ailelerle çalışır ve aileler sürekli konaklama servisi tarafından denetlenir. Kanada özellikle insan hakları konusunda son derece iyi standartlarda bir ülkedir ve bu anlamda da konaklama hizmeti son derece önemlidir ve titizlikle yapılır. Aile yanından kalan öğrenci 16 yas altında ise, aile her ay Türkiye’deki aileye öğrencinin konaklaması ile ilgili rapor gönderir. Aile yanı konaklama, o kültürü yakından tanıma, sıcak ilişkiler kurma ve ikinci bir aile ortamına sahip olunmasını sağlar ve İngilizce gelişiminde de önemli rol oynar. Aile yanı konaklamalarda tüm yemekler aile tarafından verilmektedir.

Akademik Başarı: Bodwell High School mezunlarının kabul aldıkları üniversitelerden bazıları şöyledir: çoğu Kanada ve Dünya genelinde ilk 100 içerisinde olan okullardır.

Kanada:

-University of British Columbia-University of victoria-Simon Fraser University-University of Calgary-University of Alberta-McGill Univesity-Queens University-University of Windsor-University of Toronto-Craleton University-University of Western Ontario-York University

Amerika:

- University of Western Washington - University of Southern California - Iowa State University - Oklahoma State University - Nebraska State University - Boston University - Pennsylvania State University - Cornell University - Indiana University

Yıllık okul maliyetleri:

Dönemlik okul ücreti: 7600 Kanada Doları / Yıllık okul ücreti: 15.200 Kanada Doları

Okul Maliyeti:

-Yıllık yurt konaklaması ve eğitim masrafları her şey dâhil toplam maliyet: 32.875 Kanada Doları

-Yıllık aile yanı konaklama ve eğitim masrafları her şey dâhil toplam maliyet: 28,8765 Kanada Doları

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.

 

Kanada Özel Liseleri

BİLGİ İSTEK FORMU

TOP