UNIVERSITY OF CALIFORNIA, SAN DIEGO

University of California, San Diego, 10 kampüslü California Devlet Üniversiteleri Sistemi’nin 7. Üniversitesidir, 1960 yılında açılmıştır. San Diego’da Pasifik Okyanusu’nun kıyısında 1500 hektarlık bir araziye kurulmuştur. ABD’nin en iyi devlet araştırma üniversiteleri olan Public Ivy’lerden bir tanesidir. San Diego ise kilometrelerce uzanan sahilleri ile dünyanın en yaşanılır şehirlerinden biridir.
UCSD araştırmaları, öğretmenleri ve mezunları sayesinde 22 Nobel, 2 Pulitzer Ödülü ve bir çok yerel ödül kazanmıştır. Şu anki öğretim üyelerinin neredeyse yarısı Ulusal Mühendislik Akademisi, Ulusal Fen Bilimleri Akademisi, İlaç Enstitüsü gibi büyük kuruluşlara seçilmişlerdir. UCSD, Dünya üniversiteleri sıralamasında bu yıl 14. Sıradadır. 2015 Eylül eğitim yılı için alınan başvuru sayısında ABD üniversiteleri arasında 3. Sıradadır.

UCSD Sertifika Programları

UCSD, iş hayatına atılırken 1 adım önde başlamak isteyen uluslararası öğrencilere Business Certificate Programs adı altında 4 adet sertifika programı sunuyor. Bunlar;
Business Essentials
Intermediate Business Essentials
Business Management
Project Management

UCSD Sertifika Programına Başvuru için: 21 yaşını doldurmuş olmak, minimum 6.0 IELTS seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmak, ve üniversiteyi bitirmiş olmak gerekiyor.

UCSD Sertifika Program süresi: Sertifika programlarında 1 dönem 3 ay olarak hesaplanmıştır. 3 dönem – 9 ay sürecek bir eğitim aldıktan sonra 1 yıllık çalışma izni (OPT) hakkı veriliyor.

UCSD Sertifika Program Ücretleri:
1 dönem: 6.500$
2 dönem: 10.500$
3 dönem: 14.500$
4 dönem: 18.500$

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.

Rate this post