University of California, Berkeley, 1868 yılında kurulmuştur. Amerika genelinde oldukça prestijli olan California Devlet Üniversitelerine bağlı en eski araştırma üniversitesidir. US News’ tarafından yapılan ve 50 ülkeyi kapsayan Dünya’nın En iyi Üniversiteleri – 2015 listesinde 3. Sırada, ABD’nin En İyi Devlet Üniversiteleri listesinde ise 1. Sırada yer almıştır. Bölüm bazlı listelerde ise mühendislikte 3. Sırada, sosyal bilimlerde 4. Sırada, matematik ve fizik bölümlerinde ise 1. Sırada yer almaktadır. UC Berkeley aynı zamanda ABD’nin en çok girişimci mezun eden üniversiteleri arasındadır.

UC Berkeley, uluslararası öğrencilere International Diploma Programs adı altında sertifika programları sunuyor. Bu sertifikalar sayesinde Dünya’nın en iyi ve en prestijli üniversitelerinden bir tanesinde eğitim görme fırsatını yakalamanın yanı sıra, iş hayatında ihtiyacınız olan becerileri öğrenecek, farklı kültürleri ve iş yaşamını tanıyacak, San Francisco Bay Area’da yaşamanın zevkini tadacak ve iş hayatınıza 1 adım önde başlayacaksınız.

UC Berkeley Uluslararası Diploma Program Süresi:
UC Berkeley öğrencilere International Diploma Programs adı altında 4 farklı sertifika opsiyonu sunar:
2 Aylık Program
4 Aylık Program
8 Aylık Program: 4 Ay kurs + 4 Ay staj
12 Aylık Program.: 8 Ay kurs + 4 Ay staj

UC Berkeley Uluslararası Diploma Program Ücretleri:
Kurs ücreti, yurt, yol, sağlık sigortası, kitap ve kurs materyalleri, oryantasyon, transkript ve sertifika maliyetleri her şey dahil olarak ortalama maliyetleri ise;
2 Aylık Program: 9.900$
4 Aylık Program: 19.500$
8 Aylık Program: 28.400$
12 Aylık Program: 47.000$

UC Berkeley Uluslararası Diploma Programları
Business Administration,
Entrepreneurship,
Marketing,
Project Management,
Global Business Management,
Finance
Management and Leadership

UC Berkeley Uluslararası Diploma Programına Başvuru için: Öncelikle üniversite mezunu olmak gerekmektedir. Eğer mezun olduysanız bir C.V. (özgeçmiş), İngilizce seviyenizi gösteren bir seviye testi (IELTS: 6.5, TOEFL: 79), okula yazılacak bir niyet mektubu, banka mektubu, kurs bitişinizden sonra minimum 6. Ay geçerli pasaportunuz ve 200$ başvuru ücreti ile başvurunuzu yapabiliriz.

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.

Rate this post