Yurtdışında eğitimde tercihlerinize ve isteklerine uygun bir yerleşim yapıldıktan sonra ideallerinizi gerçekleştirebilmek için en önemli adım vize başvurusudur. Bu yüzden vize dosyanızın hazırlanmasında, başvuru yapacağınız ülkenin vize koşullarına hâkim, sizi doğru ve eksiksiz olarak vize görüşmesine hazırlayacak konusunda uzman ve tecrübeli danışmanlardan yardım almanız çok önemlidir.

Eğitim amaçlı gidilecek her ülkenin farklı başvuru kriterleri ve konsoloslukların istediği başvuru evrakları birbirinden farklıdır. Bazı vize görüşmeleri yüz yüze yapılmakta bazıları ise aracı kurumlarla yapılmaktadır, tüm bu koşullara hâkim olmak, kayıt olduğunuz program için doğru olan vize türüne başvuru yapmak ve gideceğiniz ülkenin vize görüşmelerine eksiksiz hazırlanmak için profesyonel destek alarak başvuru yapmanız çok önemlidir. Çok basit görünen ufacık detaylar bile gözden kaçtığı takdirde can sıkıcı durumlara yol açabilir.

Vize başvurusunda, konsoloslukların baktıkları evrak içerikleri başvuru yapılan program türüne ve başvuru yapan kişinin statüsüne göre farklı olabilmekle birlikte, genel olarak istedikleri kesin kurallar vardır. Bunları kısaca şöyle açıklayabiliriz:
-Kayıtlı olduğunuz okuldan gelen kabul belgeniz
-Kayıt olduğunuz programın koşullarına uygun olduğunuz belgeleyebilmeniz
-Yurtdışında kalacağınız süre boyunca masraflarınızı karşılayabileceğinizi gösteren finansal durum bilgileriniz
-Yurtdışından eğitim alacağınız programa katılım amacınız, niyet ve isteklerinizi belgeleyen evraklar
-Ülkenize olan sosyo-ekonomik bağlarınızın kanıtları

ASBA Yurtdışı Eğitim olarak, okul başvuru işlemlerinizin her aşamasından, vize işlemlerinizin eksiksiz tamamlanmasına kadar her tür hizmeti ÜCRETSİZ profesyonel olarak vermekteyiz. Yerleşim yaptığımız ülkelerin tüm vize koşullarına hâkim olarak şimdiye kadar yüzlerce öğrencimde olduğu gibi sizleri de hayallerinize ulaştırmaktan mutluluk duyacağız.

 

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.

Rate this post