Birmingham City University

Birmingham City University

birmingham-city-universitesi

Birmingham City University

İngiltere’de üniversite deyince; Birmingham Londra’dan sonraki en büyük şehirdir ve Birmingham City University burada bulunmaktadır. Şehirde 65,000’in üzerinde öğrenci vardır.
Akademisyen kadrosu dünyaca bilinen önemli kişilerden oluşmaktadır ve akademisyenlerin önemli ve ileri gelen kuruluşlarla yakın irtibatı vardır.

Birmingham City University ‘den Mezun olan öğrencilerin 90% ilk 6 ay içerisinde iş bulabilmektedir
Derslerde son teknoloji ekipmanlar kullanılır ve mezun olduktan sonra gerçek hayat da neler ile karşılaşılabileceğine yönelik deneyimler kazandırmak hedeflenir.
Okurken aynı zamanda kampüsün içerisinde part-time çalışma imkânları sunulur. Okulun içerisinde 160 tane hem EU hem de non EU öğrenci çalışmaktadır. ( cafe, restoran, öğrenci işleri)

birmingham-city-university
İngiltere’de ki önde gelen üniversitelerden olan Birmigham City University; girişimci olan öğrencilerine kendi proje ve hayallerini gerçekleştirebilmeleri için yardım ve destek sağlayan bir birime sahiptir.
2015 yılında işletme fakültesinden bir grup öğrenci Almanya’da ‘’International Entrepreneurial Brains ‘’ ödülünü almıştır.
Birmingham şehrinde sosyal birçok aktivitede bulunma şansı vardır. Birçok galeri, tiyatro, sinema salonu, müze bulunmaktadır.
Birmingham Kütüphanesi vardır ve öğrenciler erişim kazanmak için online başvuruda bulunabilirler.
Tiyatro stüdyosu, açık hava tiyatrosu, kayıt stüdyosu ve gençlere yönelik alanlar bulunmaktadır.
Aydın Universitesi Ve Tarabya British School da okuyan öğrenciler hariç Foundation yapılması zorunludur.
Hukuk,bilgisayar, social science, mühendislik gibi programlar giriş için ekstra deneyim isteyebilirler.

birmingham-city-universitesi-ingiltere
İngiltere’de bulunan Birmingham City University'nin Uluslararası Yaz Okulu size üç haftalık vakit geçirerek İngiltere'deki üniversite yaşamını örnekleyebilmenin yanı sıra akademik becerilerinizi geliştirme ve İngiltere'nin bazı tarihi kasabalarını ve şehirlerini ziyaret etme şansını sunma konusunda mükemmel bir fırsat sunmaktadır. Yaz dönemi için hem dilinizi geliştirmek hem de gezmek istiyorsanız İngiltere’de ki bu güzel üniversite sizin için avantajlı bir seçenek olabilir.

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.

BİLGİ İSTEK FORMU

TOP