istituto-marangoni

Istituto Marangoni

Moda öğretmek, sanat öğretmek, tasarım öğretmek…

Moda öğretmek mümkün mü?

İtalyan aristokrasisi tarafından giyilen kıyafetleriyle ünlü Giulio Marangoni'nin 1935'te kendisine sorduğu soru ve çıkış noktası buydu. Bu soruyu cevaplamak için, Milano’daIstituto Artistico dell'Abbigliamento Marangoni'yi ve Marangoni Sanatsal Giyim Enstitüsü'nü kurdu.

Moda alanında uzmanlaşmış profesyonelleri ve teknisyenleri yetiştirmeyi hedefleyen bir okuldur.

 

Istituto Marangoni, eğitimin önemine inanmayı hiç bırakmamış, İtalyan ve uluslararası pazar ihtiyaçları doğrultusunda programlarını sürekli olarak güncellemiştir.

Istituto Marangoni, 2003 yılında Londra, 2006 yılında Paris, 2013 yılında Şanghay ve 2014 yılında Milano Tasarım üzerine 4 farklı kampüste daha eğitime başlamıştır.

Bunların dışında Istituto Marangoni, Eylül 2016'da Floransa'da yeni Moda, Sanat ve Tasarım Okulu açmıştır. .

 

Istituto Marangoni'nin öğretim alanları, 106 farklı ülkeden gelen ve okulun mirasını temsil eden dört kuşak profesyonelin yeteneklerini test etmiştir. Bugün Istituto Marangoni, kurucusunun da istediği gibi “moda öğretmek” için eğitimlerine devam ediyor. Renkler, malzemeler ve yaratıcılığın yanı sıra moda dünyasında birçok bağlantı noktası ve birbiriyle örtüşen tasarımlara da hitap ediyor.

Hazırlık,  lisans ve yüksek lisans eğitimleri ile Istituto Marangoni, yarının profesyonellerini tasarım, moda, tasarım alanlarında anahtar sektörlerde eğitme hedefini daima korumuş bir yapıdadır.

Moda, sanat ve tasarımdaki yetenekleri güçlendirmek

Enstütinin amacı, Moda, Sanat ve Tasarım alanlarında profesyonel ve yaratıcı bir öğrenim merkezi olarak öne çıkmak; Uluslararası endüstrileri beslemek ve dünyanın her yerinden yetenekli Istituto Marangoni mezunları sağlamak gibi görevleri gerçekleştirmek için gayret etmektedir.

 • Endüstri taleplerine ve evrimine uygun olarak sürekli güncellenen kapsamlı ve detaylı bir eğitim portföyü sunmak;
 • Sonuçlara odaklanan modern ve dinamik müfredatla en yüksek akademik standartlara ulaşmak;
 • her iki müfredat ve Okul deneyimi aracılığıyla günlük olarak İtalyanların “ruhunun öğrencilere kazandırılması;
 • Moda, Sanat ve Tasarım yoluyla İtalyan kültürünün küresel ve çok kültürlü erişimini kutlamak;
 • Sürekli ve sistemli eğitim yoluyla, öğretim ve idari personelimizin potansiyelini desteklemek ve geliştirmek;

Bunların dışında Moda, Sanat ve Tasarım kültürlerinin merkezindeki Istituto Marangoni'yi, dünyanın önde gelen kültürel başkentlerindeki mükemmel yer seçimi sayesinde; Lüks Moda, Sanat ve Tasarım pazarındaki en önemli şirket ve kişiliklerle ilişkilerin güçlendirilmesini sağlamayı hedeflemektedir.

1935'ten bu yana Istituto Marangoni'nin modayla başlayıp tasarımına uzanan misyonu, adayların daima Istituto Marangoni'yi seçerek, kendilerini yaratıcı olarak ifade etmenin en iyi yolunu sağlamaktır. Bugün Marangoni Enstitüsü, özellikle İtalyan damgası ile Avrupa tarzı kültürün kurulu olduğu kendini kanıtlamış bir estetik laboratuvarıdır.

Moda ve tasarımdaki en ilginç isimlerle çalışan öğretim görevlileri, yarının endüstri profesyonellerinin mükemmelliğini yetiştirmek için uzmanlıklarından geçerek, sınıf öğrenimini pazarın gerçeklerine yansıtmalarını sağlıyor. Mezunların kariyer çizgisi için moda ve tasarımdaki en iyi şirketlerle sürekli irtibat halinde olup, aynı zamanda bu şirketler de yeni bireyleri şirketlerinde çalışmak üzere Istituto Marangoni mezunları ile yakından ilgilenmektedir.

Yerleşik okullarda moda ve tasarımda hem uzun hem de kısa zamanlı programların yanı sıra, Floransa'daki yeni okul Sanat Tarihi, Sanat Yönetimi ve Multimedya Sanatı'nı kapsayan sanat üzerine yoğun bir çalışma programı içerecektir.

Istituto Marangoni'deki öğrencilere, kendi büyümelerini teşvik etmek için en iyi materyaller verilir ve Marangoni’nin öğrencileri çalışma dünyasına güvenle karşı koymak için donatılmıştır. Dersler, sektördeki en önemli firmalarla fakültede sürekli iletişim halinde olarak ilerler.

Milano, Floransa, Paris, Londra ve Şanghay’daki okullarda, dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler sürekli fikir, proje, uyaran ve vizyon alışverişiyle tanışır ve etkileşime girer. Bu deneyimin ortak bir görüşü vardır ki; bu öğrenciler için mesleğin gelecekteki seçimlerini netleştirmeye katkıda bulunan estetik bir değerin evrimi…

 

Kariyeriniz için neden Marangoni?

Istituto Marangoni’de  yetenekli öğrenciler, başarılı bir çalışma yolu edinmeleri ve kariyerlerini geliştirmeleri için gerekli  uzmanlık bilgisini sınıfta öğrenirler.Bugünün istihdam koşulları sürekli bir evrim geçiriyor ve kariyer gelişim arzusu her düzeyde profesyonelleri içeriyor. Istituto Marangoni, meslek hayatına yeni bir şans vermek isteyen mezunlar için bir referans noktası olmayı hedeflemektedir.

Bu amaçtan doğmuş olan I'M Career, sadece Istituto Marangoni İş Kurulu’nda iş fırsatlarını aramasına değil, aynı zamanda bu alanda çalışan uzman ve danışmanlardan özel olarak hazırlanmış bir danışmanlık hizmeti talep etmesine olanak tanıyan özel bir hizmettir.

 

Marangoni ile kariyerinizi geliştirmek için gereken profesyonel destek olan I´M Career'ın sunduğu fırsatlara erişmeniz bir ayrıcalıktır.

Admission/ Requirements

Modaya başvuran adayların sanat ve tasarım okulları için akademik nitelikler ve diğer akademik referanslar önemlidir. Ayrıca, adayların önceki deneyimleri, beklentileri, dil becerileri ve mesleki büyüme için potansiyelleri hakkında görüşüleceği bir oryantasyon toplantısı planlanması tavsiye edilir. Programların dili İngilizce olduğundan seçilen eğitim türüne göre belirli seviyelerde İngilizce yeterliliğine sahip olmalıdır.

İngiltere'de okumak için UKVI (akademik) sınav sonuçları için IELTS' i sunmalıdır. Yeni değişikliklerinden dolayı, tüm başvuru sahiplerinin 6 Nisan 2015'ten sonra alınan UKVI (akademik) için geçerli bir IELTS'e sahip olmaları gerekecektir.

Başvuruların kabul edilmiş olup olmadığı 15 iş günü içerisinde tüm başvuru sahiplerine bildirilecektir. Başarısız başvuru sahipleri de aynı zaman dilimi içinde geri bildirim alırlar.

 

LİSANS PROGRAMLARI

 • Foundation Course:
 • Tamamlanmış başvuru formu;
 • İmzalı şahsi beyan;
 • 2 adet vesikalık fotoğraf;
 • Lise Diplomasının noter onaylı kopyası veya eşdeğer sertifika ve İngilizce ‘den farklı bir dilde ise İngilizce ‘ye resmi çevirisi;
 • Şahsa ait pasaport fotokopisi;

Ana dili İngilizce olmayan kişilerin resmi bir İngilizce Dil Belgesinin bir kopyasını sağlamaları gerekmektedir: İngilizce dil sınavı puanı CEFR seviyesinde en az B1 olmalıdır - IELTS toplam puan 5.0 altında olmamalıdır(hiçbir unsur olmadan 5.0 * sadece Londra Moda Okulu için geçerlidir)

 

BİR YILLIK PROGRAMLAR

 • Tamamlanmış başvuru formu;
 • İmzalı şahsi beyan;
 • 2 adet vesikalık fotoğraf;
 • Lise diploması veya okul sertifikalarının kopyası;
 • Şahsa ait pasaport fotokopisi;

Öğrencilerin, sadece Paris ve Londra Okulları için minimum dil puanı veya B1 CEFR seviyesine eşdeğer olması gerekir.

 

ÜÇ YILLIK Programlar  · BA (HONS) DEGREES

Tamamlanmış başvuru formu (UCAS www.ucas.com/students/apply/ adresinden ya da doğrudan BA için);

İmzalı şahsi beyan;

2 adet vesikalık fotoğraf;

Lise diploması veya okul sertifikalarının kopyası (üç yıllık eğitim için); veya

İngilizce ‘den farklı bir dilde (Londra ve Paris okullarında BA (Hons) derece dersleri için), lise diplomasının veya eşdeğer sertifikasının noter onaylı kopyası ** ve resmi çevirisi; ** Adaylar, belirli bir eğitim standardını karşılamalıdır (eğitimin ülkesini gösteren www.mmu.ac.uk/international adresinden kontrol edilebilir)

İngiltere'den gelen öğrencilerin C notu veya üzerinde (veya eşdeğeri) en az 2 A seviyesine ve İngilizce (veya eşdeğer) bir GCSE geçişine sahip olmaları gerekmektedir. Fransız öğrencilerden bir bakalorye almaları gerekmektedir. İtalyan öğrenciler lise diplomasına sahip olmalıdır.

Şahsa ait pasaport fotokopisi;

Anadili olmayan İngilizce olmayan adaylar resmi İngilizce yeterlilik belgesinin bir kopyasını sağlamalıdır: İngilizce dil sınavı puanı en az B2 CEFR seviyesinde olmalıdır - IELTS toplam puan 5.5/ 6.00 * altında olmalıdır (sadece Paris ve Londra okulları için geçerlidir)

Giriş sınavının tamamlanması;

Yetenek görüşmesi (sadece İtalyan Eğitim Bakanlığı tarafından tanınan AFAM kursları için geçerlidir)

Yaratıcı programlara başvuranlardan 6 adet kendileri tarafından yaratılmış Yaratıcı Fikir sunmaları istenir: bunlar ilhamlarını ve seçtikleri çalışma alanını görsel olarak açıklayan her şey olabilir. Çizimler, fotoğraflar, moodboard'lar ve kolajlar şeklinde sunulabilir ( bunların karışımı 6 yaratıcı fikir de olabilir)

 

LİSANSÜSTÜ EĞİTİM PROGRAMLARI

YÜKSEK LİSANS  · MASTER’S DEGREES · CYCLES DE SPÉCIALISATION

 • Tamamlanmış başvuru formu;
 • İmzalı şahsi beyan;
 • 2 adet vesikalık fotoğraf;
 • Özgeçmiş;
 • 2 referans harfi;

Akademik diplomalarla bir üniversite diploması veya okul sertifikalarının kopyası (master kurs için); veya

Bir mezuniyet diploması ve akademik transkriptlerin noter onaylı fotokopisi (İngiltere lisans derecesine eşdeğer olmalıdır) ve İngilizceden farklı bir dilde (Londra ve Paris okullarındaki yüksek lisans programları için) İngilizce olarak resmi çevirisi; ***

Pasaport kopyası;

Portföy (talep edildiğinde);

Anadili olmayan İngilizce konuşanlar resmi İngilizce dil belgesinin bir kopyasını sağlamalıdır: İngilizce dil sınavı puanı CEFR seviyesinde en az üst B2 olmalıdır (5.5 ve altında hiçbir unsur olmayan IELTS toplam puan 6.5 - sadece Paris ve Londra için Okullar için geçerlidir.)

* İngiltere çalışması için IELTS sınavına giren ve 4. Kademe vizeye başvuran öğrenciler için 5 Nisan 2015 tarihinden itibaren yeni bir yönetmelik geçerlidir.

Istituto Marangoni, onaylanmış UKVI (UK Visas and Immigration) sınav merkezinde alınmışsa, bu tarihten itibaren IELTS yeterliliğini SADECE kabul edebilir. https://www.gov.uk/government/publications/guidance-on-applying-for-uk-visa-approved-english-language-tests

*** Başvuru sahipleri, moda veya tasarım alanında kanıtlanmış iş tecrübesi varsa, üniversite diploması olmayan bu programlara erişebilirler.

2017 Business of Fashion verilerine göre:

LiSANSYüksek Lisans
% 67 international students% 86 international students
16 öğrenciye 1 eğitim görevlisi13 öğrenciye 1 eğitim görevlisi
2.000 öğrenci588 öğrenci
%75 mezuniyet%91 mezuniyet
% 36 kabul oranı

 

 • 2010 yılında 4 kampüsü top 50 listesinde 7.sırada!
 • Stefano Gabbana,Franco Moshino ,D.Dolce gibi ünlü tasarımcıları endüstriye kazandırmış.
 • Öğrenci memnuniyeti yüksek, bölüm değiştirme gibi bir durum yaşanmamış.
 • Türkiye’de Selma Çilek, (Çilek Mobilya A.Ş) Zeynep Tosun vb. iş ve cemiyet dünyasının önde gelenlerinin tercih ettiği bir okuldur.

Istituto Marangoni • The 2017 Mumbai Grand Opening Fashion Show

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

BİLGİ İSTEK FORMU

TOP