italyada-Dil-Okulu

İtalya Üniversite

Neden İtalyanca öğrenmeliyim?

  • Hem coğrafi hem de kültürel olarak Türkiye’ye çok yakındır.
  • İtalya, hem yaşam masrafları hem de üniversite fiyat avantajı sebebiyle üniversite eğitimi için tercih edilebilir.
  • Sanat ve mimarı açısından öncü bir kültüre sahiptir.
  • Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yaşamak ve çalışmak için şansınızı artıracaktır.

İtalya eğitim sistemi, devlet destekli olması sayesinde, Avrupa’da ön plana çıkmaktadır. Geçmişten gelen kültür birikimi ile modern eğitimi harmanlayan İtalya tüm dünya öğrencilerine farklı bir deneyim sunuyor.

Roma, Barcelona, Madrid gibi şehirleri gezip gördüğünüzde siz de bu ülkeyi ziyaret etmiş olmaktan mutlu olacaksınız. İtalya’nın en çok biline bu üç şehrinin yanı sıra Milano, Napoli, Venedik ve Pisa da görmeğe değer şehirlerdir.

İtalya’da nerede kalınır?

İtalya’da size uygun konaklama şeklini bulmanız kolay olacaktır. Bütçenize ve yaşam tercihlerinize göre çok farklı seçeneklerinizi değerlendirebilirsiniz. İtalya’da konaklama seçenekleri aile yanı konaklama, otel, hostel, pansiyon, apart ve öğrenci yurtları olmak üzere fazlasıyla çeşitlidir. Hangi konaklama şeklinin size uygun olacağını sizinle ilgilenecek danışmanımıza sorabilirsiniz.

Birçok farklı turistik şehri gezmek, kültür sanat turları yapmak ve gelecekte kariyerinizde istediğiniz noktaya ulaşmak için harika bir fırsat olan İtalya üniversitelerine gitme için uzmanlığımızdan yararlanabilir ve ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz. İtalya’ya en çok öğrenci gönderen ajanslardan biri olan ASBA Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ile sorunsuz ve kolay bir yurt dışı deneyimi yaşamak için hemen bizi arayın.

İtalya'daki Üniversiteler

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.

BİLGİ İSTEK FORMU

TOP