Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen bekleyin...
The Humber Institute of Technology and Advanced Learning

Kanada’da Üniversite

Genellikle Humber College olarak bilinen okul, 1967 yılında Toronto’da kurulmuştur ve Kolej tipi devlet üniversitelerinden biridir.

Kanada sisteminde genel olarak iki tip üniversite vardır; Üniversiteler ve Kolejler.  ‘Kolej’ olarak kategorize edilmiş olan üniversitelerin diğer üniversitelerden farkı ise diğerlerine göre daha yeni tarihli olmaları ve Master ve Doktora programları sunmamalarıdır. Onun dışında sundukları bütün programlar prestij, akreditasyon ve denklik açılarından üniversitelerle aynıdır ve kolej tipi okulların çoğu yakın zamanda üniversite statüsüne geçeceklerdir.

Bizim de temsilciliğini yaptığımız Humber College ise Kanada’nın en bilinen Kolejleri arasında bulunmaktadır.

Humber College, Toronto’daki kampüsünde yaklaşık 27.000 öğrencisine 2 senelik ön lisans, 4 senelik lisans ve yüksek lisans düzeyi sertifika programları sunuyor.

2 senelik ön lisans programları öğrencileri, hızlı ve efektif bir şekilde sektöre hazırlayan bölümlerdir. Reklamcılık, Turizm Otelcilik, İşletme, Bilgisayar Programlama, Tiyatro, Oyunculuk gibi bölümlerde 2 senelik ön lisans programlarını tamamlayan öğrenciler, hemen ardından kendilerine sunulan 1 senelik çalışma hakkını kullanabilir ya da 3. ve 4. sınıflara devam etmek istemeleri durumunda Kanada’daki ya da Amerika’daki üniversitelere başvuru yapabilirler. Belirli bir not ortalamasına sahip olmaları durumunda ise Humber College’in anlaşmalı olduğu üniversitelere direkt geçiş hakları bulunmaktadır.

Humber College, 2 senelik ön lisans programları dışında Reklamcılık, Dijital İletişim, Finans, Turizm Otelcilik, Uluslararası İşletme ve Gazetecilik gibi bölümlerde 4 senelik lisans programları da sunmaktadır.

Daha kısa süreli sertifika programları düşünen öğrenciler için ise Humber College, Aşçılık, Tasarım, Medya, Reklam, Organizasyon, Egzersiz Bilimi, Finansal Planlama, İnsan Kaynakları, Proje Yönetimi, Web Tasarımı gibi 2 dönemlik ve arkasından 1 sene çalışma izni sunan lisans veya yüksek lisans düzeyi sertifikalar sunmaktadır.

Bölümler ve fiyatlandırma hakkında detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

bilgi@asba.com.tr

0216 363 1160

Kanada’da Üniversite

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen bekleyin...
By |2017-12-07T13:10:06+00:00Ağustos 15th, 2016|Categories: Üniversite|Tags: , , , |1 Comment

One Comment

  1. […] bölgesinde bulunan Humber College ve Sheridan College pek çok çeşitli programı bünyesinde bulunduru iki büyük okulumuz. Her […]

Comments are closed.