Kanada dil eğitimi konusunda önde gelen ülkelerdendir. Dünya’nın refah düzeyi en yüksek ülkelerinden biri olan Kanada’da, tüm eğitim alanlarında olduğu gibi, dil eğitiminde de Kanada’yı önermekteyiz. Kanada’da eğitim Kanada hükümetinin kontrol ve garantisi altındadır. Kanada yurtdışında dil eğitimi almak isteyenler için gerçekten de kaliteli bir seçenektir.

Kanada dil okulları son yıllarda dil okullarındaki öğrencilerini arttırabilmek için dil eğitim programlarında ciddi indirim ve kampanyalar uygulamaktadır. Bu nedenle yurtdışında dil eğitimi almak isteyen çok sayıda öğrenci Kanada dil okullarını tercih etmeye başlamıştır. Özellikle Vancouver dil okulları ve Toronto dil okulları İngilizce eğitimi almak isteyen öğrencilere geniş eğitim fırsatları sunmaktadır.

Kanada’da dil eğitimi ve sonrasında da eğitiminize devam etmek istiyorsanız kaliteli bir dil eğitimi ile sorununuzu tamamen ortadan kaldırarak sonrasında da çok geniş olan eğitim yelpazesi ile Kanada’daki eğitiminize isterseniz dil okullarının anlaşmalı olduğu üniversite ve kolejlerde isterseniz diğer üniversitelerde kabul kayıt şartlarını yerine getirdikten sonra devam etme şansını yakalayabilirsiniz. Kanada’da dil eğitiminizi sürdürürken dil okulundan arta kalan zamanınızda değişik kültürlerle tanışacak, konuksever ve hoşgörülü Kanada halkı sayesinde kendinizi yabancı hissetmeyeceksiniz. Bir yandan Kanada’da dil eğitiminizi alırken bir yandan da pratik yapmak için güzel ve kalıcı arkadaşlıklar kurabileceğiniz ortamları yakalayabilirsiniz. Dünyanın birçok yerinden gelen arkadaşlarınızla bir ömür boyu sürecek kalıcı arkadaşlıklar oluşturabilirsiniz.

Bu durum sizin için hem güzel bir hayat deneyimi hem de hoşgörü seviyenizi arttırarak kişisel gelişiminize de yardımcı olacaktır. Kanada’da hem İngilizce hem de Fransızca resmi dil olarak konuşulmaktadır. Ülkenin doğusunda olan Quebec Eyaleti , Fransızcayı ana dil olarak konuşan kesimin %85 oluşturmaktadır. Ülkede Fransızcayı ana dil olarak konuşan başka topluluklarda bulunmaktadır. Kanada dil okulları bu anlamada da sizlere ayrı bir fırsat sunmaktadır. Kayıt olduğunuz dil okulunda İngilizce programınıza, Fransızca programı da ekleyebilirsiniz. Kanada, Birleşmiş Milletler tarafından defalarca “Yaşam Kalitesi En Yüksek Ülke” seçilmiş, huzurlu ve güvenli bir ortamda, ekonomik ve kaliteli eğitim görmek isteyenler için ideal bir ülke seçeneğidir. Kanada’da dil okullarından eğitim düzeni, fiziksel imkanları, konaklama seçenekleri, sosyal aktiviteleri gibi her biri oldukça önemli konuların tamamında belirli bir kalite standardını yakalamış olanlar Languages Canada tarafından belirlenmektedir.

Kanada dil okullarından sadece 70 tanesi Languages Canada tarafından akredite edilmiştir. Asba Yurt Dışı Eğitim’in temsilciliğini yaptığımız Kanada okullarının tamamı Languages Canada onaylıdır. Temsilciliğini yaptığımız Kanada okullarının tamamı Languages Canada onaylıdır. Yurtdışında İngilizce öğrenmek için bir dil okulu arıyorsanız, Kanada’da bulunan dil okullarını incelemenizi tavsiye ederiz.

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.

Rate this post