Hakkımızda   /   Blog   /   Haberler  /  İletişim

Avrupa’da ekonomik eğitim ve yaşam maliyetleri ile Macaristan tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir. Macaristan’da öğrenciler genellikle iki farklı konaklama alternatifini tercih eder; yurt ve kiralık ev alternatifleri.

Pecs’de Yaşam Maliyetleri

Pecs şehrinde bir öğrencinin aylık yurt masrafı 100-150 Euro ev konaklama masrafı 150-200 Euro, ulaşım, beslenme, sosyal giderler vb. harcamalar için genellikle aylık 300- 400 Euro civarındadır. Tüm bu maliyetlere göre bir öğrencinin konaklama ve yaşam masrafları dâhil aylık harcaması 450 Euro ile 550 Euro arasındadır.

Budapeşte’de Yaşam Maliyetleri

Avrupa’da ekonomik eğitim ve yaşam maliyetleri ile Macaristan tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir. Macaristan’da öğrenciler genellikle iki farklı konaklama alternatifini tercih eder; yurt ve kiralık ev alternatifleri. Budapeşte başkent olmasına rağmen gene de uluslararası öğrenciler için oldukça ekonomik yaşam giderlerine sahiptir.

Öğrencilerin genellikle tercih ettikleri konaklama tipi, kiralık evdir. Kiralık ev ücretleri aylık 250 Euro ile 350 Euro arasında değişmektedir. Aylık ortalama bir öğrencinin yaşam masrafları 300 Euro civarındadır. Toplamda aylık 500 Euro ile 700 Euro arasında bir harçlı öğrenciler için yeterli bir miktardır.

Dunaujvaros’da Yaşam Maliyetleri

Dunaujvaros Üniversitesi’nin aylık yurt konaklama maliyeti sadece 120 Euro’dur. Dileyen öğrenciler şehirde e kiralayabilir, ev kiralarının paylaşımlı aylık maliyeti 150 Euro ile 200 Euro arasındadır. Konaklama dışında Dunaujvaros’ta yeme-ime, ulaşım ve sosyal harcamalar için öğrencilere aylık ortalama 300-400 Euro yeterlidir. Toplamda her şey dâhil bir öğrencinin aylık konaklama ve yaşam masrafı 500-550 Euro civarındadır.

 

Program detayları ve fiyat bilgileri için bizi 0216 363 1160 no’lu telden arayın ya da hemen bilgi istek formumuzu doldurun,  yardımcı olalım.  

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.