kanadada-yasam

Kanada'da Eğitim ve Yaşam Maliyetleri

Kanada yıllardır, hem ekonomik hem de toplum refahı olarak dünyanın en yaşanılası ülkelerinden biri olarak gösterilmektedir.

Kanada, çok uluslu toplum yapısı, zengin ve büyüyen ekonomisi ile nitelikli ve geniş vizyona sahip bireylerin yetişmesine olanak sağlamakta ve üniversite mezunlarına geniş seçenekler sunabilmektedir.

Eğitim ve yaşam maliyetleri özellikle İngiltere ve ABD’ye göre çok daha ekonomik olan Kanada, ülkemizde vakıf üniversitelerinde eğitim almanın da en iyi alternatiflerinden biridir.

Kanada’da eğitim giderleri tüm okullarda belli bir standarttadır. Okullar arasında inanılmaz fiyat farklılıkları yoktur.  Kanada’da üniversite ve kolejlerde eğitim maliyetleri, lisans ve yüksek lisans programlarında, uluslararası öğrenciler için yıllık 13.000 Kanada Doları ile 22.000 Kanada Doları arasında değişir.

Yaşam ve konaklama maliyetleri:

Kanada’da bir öğrencinin ortalama aylık gideri 400 Kanada Doları civarındadır. Buna ek olarak konaklama masrafları olacaktır; aile yanları aylık 700-800 Kanada Doları, yurtlar ise 800-1000 Kanada Doları arasında değişmektedir.

Kanada’da sağlık hizmetleri ücretleri oldukça yüksektir, bu nedenle yabancı öğrencilerin sağlık sigortası yaptırması gerekmektedir. Sağlık sigortası işlemleri eyaletten eyalete farklılık gösterir.

Program detayları ve fiyat bilgileri için bizi 0216 363 1160 no’lu telden arayın ya da hemen bilgi istek formumuzu doldurun,  yardımcı olalım.  

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.

BİLGİ İSTEK FORMU

TOP