Hakkımızda   /   Blog   /   Haberler  /  İletişim

Kanada’da Üniversite

Dünya Sıralamasında Birinci: Kanada, Birleşmiş Milletler tarafından 1994 yılından bu yana Dünyada yaşanılacak en iyi ülkelerin başında seçilmektedir. Kanada özellikle eğitim standartları yüksekliği, güvenilir ve adil yaşam düzeni ile de tercih edilmektedir.

Uluslararası öğrencilerin en çok tercih ettiği, Vancouver, Toronto ve Montreal şehirleri de çekici yaşam tarzlar, temiz ve güvenilir ortamları ile dünya sıralamasından en yaşanılır şehirler olarak seçilmektedir.

canada

Dünya Çapında Diploma Tanınırlığı: Kanada’da üniversite okumanın her aşaması sıkı bir devlet kontrolü altındadır. Eğitim standartları her okulda çok yüksektir ve Kanada diplomaları tüm Dünya ülkelerinde tanınırlığa sahiptir.

Ekonomik Fiyatlar: Kanada üniversiteleri ülke genelinde çok yüksek standartlardadır. Buna rağmen eğitim ve yaşam masrafları oldukça ekonomiktir. Amerika, İngiltere ile kıyaslandığında oldukça uygun yaşam ve okul ücretleri ile uluslararası öğrenciler için tercih sebebidir.

Yüksek Yaşam Standartları: Kanada dünyada en yüksek yasam standartlarına sahip ülkelerden biridir.
Çalışma İzni: Kanada’da lisans ve yüksek lisans öğrencileri okurken hafta 20 saat çalışma izni elde ederler, yaz tatillerinde de tam zamanlı çalışma hakkına sahiptirler.

Konuksever Ortam: Kanada oldukça fazla sayıda kültürel çeşitliliğe sahip bir göçmen ülkesidir. Bu da uluslararası öğrenciler için adaptasyon noktasında ciddi kolaylıklar sağlamaktadır. Kanada üniversiteleri uluslararası öğrenci danışmanları da öğrencileri farklı etnik grup ve aktivite imkânları ile iletişime geçirme noktasında yardımcı olmaktadır.

Yüksek Teknoloji Ülkesi: Kanada, Bilgisayar ve enformasyon teknolojisinde uluslararası lider durumundadır. Özellikle telekomünikasyon, nakliye, mühendislik, havacılık, şehir ulaştırma, mikroelektronik, tıp aletleri, gelişmiş software hidroelektrik ve nükleer güç, bio teknoloji, yiyecek içecek, okyanus ve çevre sanayii gibi sektörlerdeki gelişmişliği ile tanınmaktadır.

İki Resmi Dil: Kanada, hem İngilizce hem de Fransızca’nın resmi dil olduğu bir ülkedir. Kanada’nın Fransızca konuşan halkının büyük çoğunluğu ülkenin doğu kısmında bulunan Quebec eyaletinde yasar.

Kanada, iki dilin de konuşulduğu bir ülke olarak, bu dillerden herhangi birini veya ikisini birden öğrenmek isteyenler için çok kaliteli ve cazip bir alternatiftir

 

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.