Üniversitelere Başvuruken Alan Seçmeden (undeclared) Başvurmanın Eksileri

Başvuru Süreci

İngiltere Üniversite Başvuru Süreci

İngiltere’de Üniversite başvuru süreci her bir öğrenci için bireysel olarak, genel bir başvuru sistemi üzerinden (UCAS) üzerinden yapılmaktadır. İngiltere Üniversite Başvuru Süreci her okula göre değişkenlik gösterip; üniversite başvuruları lise son sınıfının başında yapılmaktadır.

Lisans Eğitimi Başvuru Koşulları

İngiltere’deki üniversitelerden kabul için 2 koşul bulunmaktadır; akademik başarı ve İngilizce yeterlilik.

1-Akademik Başarı: Her üniversitenin akademik kabul şartları, okunacak bölüme göre değişiklik gösterebilir. Ancak genel anlamda İngiliz Üniversiteleri iyi derecede bir lise diploması görmek isterler ya da A Level, Abitur, IB, Matura ve Maturita gibi sınav sonuçları da değerlendirmeye alınır.

2-İngilizce Yeterlilik: Öğrencinin İngilizce yeterliliğini gösteren IELTS sınav sonucu (6.0-6.5) üniversite tarafından istenmektedir.

3-Akademik Referans: Öğrencinin mezun olduğu liseden, mümkünse dersini almış olduğu öğretmenlerinden 1 akademik referans alınması gerekmektedir.

Yukarıda gördüğünüz gibi İngiltere Üniversite Başvuru süreci çok uzun ve çok karışık olmamakla birlikte kolaylıkla takip edilebilecek bir süreçtir.

 

Program detayları ve fiyat bilgileri için bizi 0216 363 1160 no’lu telden arayın ya da hemen bilgi istek formumuzu doldurun,  yardımcı olalım.  

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.

BİLGİ İSTEK FORMU

TOP