Hakkımızda   /   Blog   /   Haberler  /  İletişim

Neden Hollanda?

Kaliteli eğitim kurumları, dünya sıralamasında üniversiteleri, yüksek yaşam standardı ve Avrupa’daki merkezi konumuyla Hollanda yabancı öğrenciler için birçok açıdan ideal bir ülke.

Kaliteli, Hesaplı Eğitim

Hollanda’daki on üç araştırma üniversitesi, Times Higher Education’ın 2020 dünya sıralamasında ilk 250’de yer aldı. Hollanda üniversiteleri yabancı öğrencilere 2100’den fazla İngilizce program seçeneği sunuyor. Yenilikçi ve öğrenci odaklı eğitim sistemi, analitik düşünen, yaratıcı bireyler yetiştirmeyi hedefliyor. Hollanda’daki üniversite ve yaşam maliyetleri, İngilizce konuşulan diğer ülkelere göre daha uygun ve çeşitli burs imkanları da var.

Çok-kültürlü, Uluslararası Öğrenci Topluluğu

160’tan fazla ülkeden öğrenci eğitimlerini Hollanda üniversitelerinde sürdürüyor. Hollanda nüfusunun %95’i İngilizce konuşuyor; toplumun dışa açık, çok-kültürlü ve kapsayıcı yapısı yabancı öğrencilerin adaptasyon sürecini kolaylaştırıyor, eğitim yaşamlarının rahat ve keyifli geçmesini sağlıyor.

Coğrafi Konum, Keyifli ve Güvenli Yaşam

Hollanda’dan Avrupa’nın birçok noktasına kolayca ulaşabiliyorsunuz. Paris, trenle üç saat; Londra ve Berlin ise beş, altı saat uzağınızda. Hollanda dünyanın en güvenli ülkelerinden biri. Güzel tarihi şehirleri, müzeleri ve renkli yaşamıyla öğrencilere sosyal ve kültürel birçok imkân sunuyor.

Hollanda’da Kariyer Fırsatları

Hollanda’nın güçlü ekonomisi ve çok-uluslu şirketleri, Hollanda’da üniversiteden mezun olanlara  önemli kariyer fırsatları sunuyor. Hükümet, yabancı öğrencilere mezuniyetten sonra iş bulmak, çalışmak ya da kendi işlerini kurmak için bir yıllık özel bir oturma izni veriyor.

Program detayları ve fiyat bilgileri için bizi 0216 363 1160 no’lu telden arayın ya da hemen bilgi istek formumuzu doldurun,  yardımcı olalım.  

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.