kanadada-master

Kanada'da Master

Kanada’da eğitim sistemi şehir, eyalet ve federal olmak üzere üçe ayrılmıştır ve çoğunluğu devlet olmak üzere 100’e yakın üniversite vardır. Dünya’nın pek çok ülkesinin aksine Kanada’da okulların eğitim düzeyleri arasında uçurum yoktur, genellikle hepsi iyi eğitim veren tanınmış üniversitelerdir.

Kanada’da genel görüş itibariyle yüksek lisans, lisans eğitimi bittikten hemen sonra devam edilen bir seçenek değil, lisans eğitimi bittikten, iş hayatına başladıktan ve tecrübe edildikten sonra bir konuda uzmanlaşmak için seçilen bir yoldur.

Kanada’da yüksek lisans programları Amerika gibi genellikle 2 sene sürmektedir ancak 1 yıl süren pratik eğitim programları da bulunabilir. 1 yıllık eğitim ücreti ise 12.000 CAD ile 23.000 CAD arasında değişiklik gösterir.

Öğrenciler, 2 senelik bir eğitimi tamamladıktan sonra 3 yıllık çalışma izni hakkı kazanır, ardından da oturum iznine başvurulabilir. Bunun yanı sıra öğrenciler okul döneminde haftada 20 saat, ara tatillerde ve yaz tatillerinde ise haftada 40 saat tam zamanlı çalışma hakkına sahiptirler.

Kanada’da herhangi bir üniversitede alacağınız yüksek lisans diploması Türkiye’de YÖK tarafından geçerli sayılacaktır.

Yüksek lisans için Kanada’daki üniversitelere başvurunun başlıca gereklilikleri ortalamanın üzerinde bir lisans mezuniyet notu ve minimum 6.5 IELTS seviyesinde İngilizce dil yeterliliği. Not ortalaması el verip daha iddialı üniversitelere başvurmak isteyen öğrencilerin GMAT / GRE sınavlarına girmeleri de kabul almaları açısından etkili olacaktır.

Öğrencinin iş ya da staj tecrübeleri varsa belgeleri dosyaya konmalıdır.

Başvurular ise genellikle Ocak ile Nisan ayları arasında yapılır. Mayıs gibi de sonuçlar açıklanmış olur.

 

Program detayları ve fiyat bilgileri için bizi 0216 363 1160 no’lu telden arayın ya da hemen bilgi istek formumuzu doldurun,  yardımcı olalım.  

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.

BİLGİ İSTEK FORMU

TOP