Delta School District

Delta School District

Kanada Devlet Liseleri

Delta bölgesinde 24 ortaokul, 7 lise olmak üzere toplamda 31 okul bulunmaktadır. British Columbia bölgesindeki okulları kapsayan Delta School District, hem güvenli ortamı hem de UBC ve University of Victoria gibi büyük üniversitelerin bulunduğu bir bölge olması nedeniyle yoğun ilgi görmektedir.

Delta okulları öğrenci ve veli memnuniyet anketlerinde oldukça yüksek sıralardadır ve British Columbia eyaletindeki en yüksek mezuniyet ortalamasına sahiptir.

Bölgenin en büyük hedefi 2020 yılına kadar ‘yenilikçi öğretim ve öğrenci başarısı’ konularında lider bölge olmaktır.

Bölgenin 7 lisesinden 2 tanesi İngilizce ve Fransızca, 5 tanesi İngilizce eğitim vermektedir.

Okulların kısa profillerini aşağıda görebilirsiniz:

Burnsview Secondary School: Delta School District’in Fransızca seçeneği sunan iki okulundan biri ve ayrıca British Columbia bölgesinde Hokey akademisi olan bir kaç okuldan biridir. North Delta, British Columbia’da bulunur. Okul aynı zamanda bağış toplamak gibi sosyal öğrenci aktivitelerinde en ön sıralarda gelmektedir. 8 – 12. sınıflar arasında eğitim verir.
South Delta Secondary School: Delta School District’in Fransızca seçeneği sunan ikinci okuludur. 8 – 12. sınıflar arasında eğitim verir. Tsawwassen, British Columbia’da bulunur. Yaklaşık 1400 öğrencisi vardır. Genel programların yanı sıra
Hokey,
Futbol,
Film Oyunculuk/Yönetmenlik,
Mutfak Sanatları gibi özelleştirilmiş programları vardır.
Delta Secondary School: 8 – 12 sınıflar arasına İngilizce eğitim verir. Delta bölgesinin ilk açılan lisedir ve Ladner, British Columbia’da bulunur. 1300 öğrencisi vardır.
Delview Secondary School: 8 – 12 sınıflar arasına İngilizce eğitim verir. Delta, British Columbia’da bulunur. 800 öğrencisi vardır. 8 – 10 sınıflar arası erkek öğrencilerin katılabildiği bir erkek futbol takımı vardır.
North Delta Secondary School: 8 – 12 sınıflar arasına İngilizce eğitim verir. Delta, British Columbia’da bulunur. 500 öğrencisi vardır.
Sands Secondary School: 8 – 12 sınıflar arasına İngilizce eğitim verir. Delta, British Columbia’da bulunur. 750 öğrencisi vardır. Voleybol, Basketbol, Badminton, Futbol ve Buz Hokeyi takımları da dahil olmak üzere pek çok spor takımı vardır.
Seaquam Secondary School: 8 – 12 sınıflar arasına İngilizce eğitim verir. Delta, British Columbia’da bulunur. 1350 öğrencisi vardır. 2011 yılında IB programı vermeye başlamıştır. Sahne Sanatları bölümü vardır. Voleybol ve Futbol başta olmak üzere spor takımları vardır.

Öğrenciler aile yanında konaklar. Ev sahipleri anadili İngilizce olan, göçmen olmayan ailelerdir. Aile evleri okullara en fazla 20 dakika yürüyüş mesafesi uzaklıktadır. Evin 20dk yürüyüş mesafesinden uzak olması durumunda aile her gün öğrenciyi okula götürüp, okuldan alır.

Tüm okullarda İngilizcesi yetersiz olan öğrenciler için İngilizce hazırlık alma fırsatı var. Okullar genellikle %95 Kanadalı öğrenci, %5 yabancı öğrenci nüfusundan oluşmaktadır.

Eğitim ücretleri ise aşağıdaki gibidir:

Başvuru ücreti: 200 CAD
Okul ücreti: 13,000 CAD
Sigorta ücreti: 950 CAD (10 aylık)
Aile yerleştirme: 500 CAD
Aile yanı konaklama ve yemek: 9,000 CAD (10 aylık)
Veli ücreti: 200 CAD

Toplam: 23,850 CAD

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.

 

BİLGİ İSTEK FORMU

TOP