kanada-lise

Kanada Lise

Dünya üzerinde yaşanılacak en iyi 5 ülke arasında yer alan Kanada, sosyal, kültürel ve ekonomik açılardan son derece gelişmiş bir ülkedir.  Kanada’da yaşam diğer ülkelere göre daha güvenlidir ve yaşam kalitesinin yüksek olması sebebiyle Kanada ya da Amerika’da veya diğer ülkelerde iyi bir üniversiteye devam edebilmek için her geçen gün daha fazla öğrenci Kanada’da Lise okumayı tercih ediyor.

Kanada`da lise eğitimi 9.sınıftan, 12.sınıfa kadar sürmektedir. Her eyalette çok sayıda özel ve devlet lisesi ile yüksek eğitim standartlarına sahip olan Kanada okulları, mezuniyet sonrasında da dünyanın hemen her yerinde üniversite okumaya imkân tanımaktadır.

Liselerdeki öğrenci danışmanları öğrencilerin üniversite, ders seçimleri ve sosyal alanlardaki ders dişi aktiviteler için birebir rehberlik sunarlar.  Lisenin 12. sınıfında alınan Pre-U dersleri ile öğrenciler üniversiteye hazırlık yaparken, aynı zamanda isteğe bağlı alınan AP dersleri ile üniversite düzeyi dersler de görebilirler.

Kanada’da konaklama özel liseler için yurt, devlet liseleri için aile yanı konaklamalı olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. 18 yaşın altındaki öğrenciler Kanadalı ailelerin yanında konaklarlar. Aile yani konaklama tam pansiyondur ve genelde tek kişilik odalarda verilmektedir. 18 yaşın üzerindeki öğrenciler ise yurt veya apart seçeneklerinden kendilerine uygun olanı seçebilirler.

Yatılı okullarda ise öğrencilerimiz yurtlarda tek ya da çift kişilik odalarda konaklarlar.

Kanada`daki liselerin tamamı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tanınmaktadır. Böylece almış olduğunuz diploma ile Türkiye`den denklik alabilirsiniz.

 

Program detayları ve fiyat bilgileri için bizi 0216 363 1160 no’lu telden arayın ya da hemen bilgi istek formumuzu doldurun,  yardımcı olalım.  

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.

BİLGİ İSTEK FORMU

TOP