irlandada-dil-egitimi

İrlanda'da Dil Eğitimi

Neden İrlanda?

Son zamanlarda İrlanda özellikle Dublin şehri öğrenciler tarafından oldukça ilgi görmektedir. Hem Türkiye’ye yakın bir mesafede olması hem de ekonomik açıdan nispeten uygun olması tercih sebeplerinin başında geliyor. Tabii bu sebepler arasında Dublin halkının sıcakkanlı ve yardımseverliği göz ardı edilmemeli. Dublin'e öğrenci olarak gittiğinizde yerel halkın samimi ve cana yakın yaklaşımı hem konuşmadaki çekingenliğinizi atmaya yardımcı oluyor, hem de yeni arkadaşlık edinmede zorlanmadığınız için okul dışında İngilizce konuşma pratiği yapmanıza katkı sağlıyor. Son dönemde popüler bir seçenek haline gelen İrlanda dil okullarında, diğer ülkelere kıyasla Türk öğrenci sayısı da daha azdır.

İrlanda’da yer alan tüm dil okulları MEI ''Marketing English in Ireland'' tarafından denetlenmekte ve onaylanmaktadır. Bu sebeple dil okulları her zaman belirli bir kalite standardına sahip olmaktadır.

İrlanda’da popüler olan programlar arasında, haftada 20 ders olan Genel İngilizce veya 30 ders olan Yoğun İngilizce programının yanı sıra IETLS hazırlık programları yer alır.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin büyük çoğunluğunun Avrupa merkezleri Dublin'de yer almaktadır. Apple, Google, Microsoft, Amazon, E-Bay, Linked-in bu şirketlerden sadece bir kaçıdır.

Vizede kolaylık; İrlanda Hükümeti, öğrenciler için kısa dönemli eğitimlerde 12 haftaya kadar pilot vize uygulaması ile kolay ve hızlı vize avantajı sunmaktadır. 25 hafta ve üzeri bir süre için dil eğitimi almaya gittiğinizde okurken part time, okulun tatil olduğu zamanlarda full time yasal olarak çalışma hakkına sahip olursunuz. Özellikle hizmet sektöründe bir işte çalışacaksanız, bu hakkı verimli olarak kullanmak için en az B1 seviyesinde İngilizceye sahip olmak gerekir.

Konaklama ve Yaşam; İrlanda’da konaklama seçenekleri arasında en çok tercih edilen aile yanı konaklama seçeneğidir. İrlandalı ailelerin sıcakkanlı olması yaşam açısından öğrenciyi menün etmekte ve İngilizce konuşma pratiği açısından da aile yanında kalmanın katkıları göz ardı edilemez. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeğini İrlandalı ailenizle yerken sohbet edip aile sıcaklığını yaşayarak İngilizce konuşma pratiğinizi ileri seviyeye taşıyabilirsiniz.

Daha özgür bir öğrenci hayatı yaşamak isteyenler içinse öğrenci yurtları veya paylaşımlı ev seçenekleri mevcuttur. Öğrenci yurtlarında kendi yemeğinizi kendiniz hazırlarsınız ve farklı ülkelerden gelen diğer öğrencilerle yeni arkadaşlıklar kurarak sosyalleşebilirsiniz.

Dublin ulaşım açısından oldukça rahat bir şehirdir. İster ulaşım aracı olarak bisiklet kullanabilirsiniz, isterseniz yürüyebilirsiniz. Bu seçeneklere ek olarak aylık 120 Euro’ya toplu taşıma kartı (otobüs, tren, tramvayda geçerli) edinebilirsiniz.

İrlanda iklimsel olarak serin ve ılıman bir okyanus iklimine sahiptir.

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.

BİLGİ İSTEK FORMU

TOP