irlandada-Dil-Okulu

İrlanda Dil Okulları

Son zamanlarda İrlanda özellikle Dublin şehri öğrenciler tarafından oldukça ilgi görmektedir. Hem Türkiye’ye yakın bir mesafede olması hem de ekonomik açıdan nispeten uygun olması tercih sebeplerinin başında geliyor. Tabii bu sebepler arasında Dublin halkının sıcakkanlı ve yardımseverliği göz ardı edilmemeli. Dublin'e öğrenci olarak gittiğinizde yerel halkın samimi ve cana yakın yaklaşımı hem konuşmadaki çekingenliğinizi atmaya yardımcı oluyor hem de yeni arkadaşlıklar kurmakta zorlanmadığınız için okul dışında da sosyal hayatta İngilizce konuşma pratiği yapmanıza katkı sağlıyor.

Son dönemde popüler bir seçenek haline gelen İrlanda dil okullarında, diğer ülkelere kıyasla Türk öğrenci sayısı daha azdır.

ASBA Yurt Dışı Eğitim’in temsilciliğini yaptığı İrlanda dil okullarının tamamı MEI (Marketing English in Ireland) tarafından denetlenmekte ve onaylanmaktadır. Bu sebeple dil okulları her zaman belirli bir kalite standardına sahip olmaktadır.

İrlanda’da popüler olan programlar arasında, haftada 20 ders olan Genel İngilizce veya 30 ders olan Yoğun İngilizce programının yanı sıra IETLS hazırlık programları yer alır.

İrlanda’da dil eğitiminin ardından kalıp çalışmak çok kolay değildir ancak iyi bir akademik eğitime sahip öğrenciler, İngilizcelerini de geliştirdikleri takdirde firmalara başvuru yapabilirler. Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin büyük çoğunluğunun Avrupa merkezleri Dublin'de yer almaktadır. Apple, Google, Microsoft, Amazon, E-bay, Linkedin bu şirketlerden sadece bir kaçıdır.

Vizede kolaylık; İrlanda Hükümeti, üniversite öğrencileri ve yeni mezunlar için PILOT vize uygulaması ile kolay vize avantajı sunmaktadır. 25 hafta ve üzeri bir süre için dil eğitimi almaya gittiğinizde 8 aya kadar yasal olarak çalışma hakkına sahip olursunuz. Özellikle hizmet sektöründe bir işte çalışacaksanız bu hakkı verimli olarak kullanmak için en az B1 seviyesinde İngilizceye sahip olmak gerekir.

Konaklama ve Yaşam; İrlanda’da konaklama seçenekleri arasında en çok tercih edilen aile yanı konaklama seçeneğidir. Hem yerel halkın %99 İngilizce konuşuyor olması hem de sıcakkanlı olmaları açısından oldukça öğrencinin İngilizce dil gelişimine önemli katkıları oluyor. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeğini İrlandalı ailenizle yerken sohbet edip aile sıcaklığını yaşayarak İngilizce konuşma pratiğinizi ileri seviyeye taşıyabilirsiniz.

Daha özgür bir öğrenci hayatı yaşamak isteyenler içinse öğrenci yurtları veya paylaşımlı ev seçenekleri mevcuttur. Öğrenci yurtlarında kendi yemeğinizi kendiniz hazırlarsınız ve farklı ülkelerden gelen diğer öğrencilerle yeni arkadaşlıklar kurarak sosyalleşebilirsiniz.

Dublin ulaşım açısından oldukça rahat bir şehirdir. İster ulaşım aracı olarak bisiklet kullanabilirsiniz, isterseniz yürüyebilirsiniz. Bu seçeneklere ek olarak aylık 120 Euro’ya toplu taşıma kartı (otobüs, tren, tramvayda geçerli) edinebilirsiniz.

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.

BİLGİ İSTEK FORMU

TOP