Oxford Dil Okulları

Oxford Dil Okulları

Oxford Dil Okulları:

Güney İngiltere’nin merkezinde konumlanmış bir şehir olan Oxford, 12. yüzyılda kurulan prestijli üniversiteleri de etrafında barındırır. Dünya’nın en ünlü öğrenci şehirlerinden bir tanesidir. Ortaçağdan kalan tarihi binalar, sanat kokan sokaklar, bu binalarda bulunan kafeler, restoranlar, alışveriş merkezleri Oxford’a giden herkesi kendine hayran bırakır. Mart, Nisan ve Mayıs ayları en çok tercih edilen zamanlardır. Oxford’da ulaşım diğer şehirlerde olduğu gibi oldukça rahattır. Otobüs, tren, taksi olanakları her zaman mevcuttur. Bunun dışında bisiklet kiralayabilir ve ya yürüyerek rahatça dilediğiniz yere ulaşabilirsiniz. The Museum of Oxford şehrin tarihini en iyi anlatan yerdir. Bu yüzden şehrin tarihiyle tanışmak için birçok ziyaretçinin gideceği ilk yer bu müze olmalıdır.

  • British Study Centres
  • EC
  • Kings International College

British Study Centres:

British Sutdy Centres tarihi St. Giles Caddesinde bulunmaktadır ve ünlü Ashmolran Müzesine 100 metre uzaklıktadır. Aynı zamanda bu Oxford üniversitesine çok yakın olduğu anlamına gelmektedir. Okulun ön kapısından çıkıldığında öğrenciler yalnızca 1 dakika yürüyerek popüler olan alışveriş merkezlerinin ve kafelerin olduğu caddeye rahatlıkla ulaşabilirler.

Sınıflar modern bir yapıya sahiptir. Her sınıfta projeksiyon makinesi ve Apple Tv bulunur. Aynı zamanda öğrenci odalarında da IPad bulunmaktadır. Öğrenciler diledikleri zaman okulun ücretsiz internetinden faydalanabilir. Yaz aylarında yaklaşık 350 kışın ise yaklaşık 200 öğrenci bulunmaktadır.

Sunulan Programlar: General English, Business English, IELTS, TOEFL, TOEIC, Cambridge FCE & CAE.
Konaklama Türü: Aile yanı, öğrenci yurdu, öğrenci rezidansı mevcuttur.

EC

Okul Hakkında: Birçok şehirde eğitim veren EC dil okullarının Oxford’daki merkezi Oxford Üniversitesi’nin binaları arasında yer almaktadır. Aynı zamanda çevreyi gezmek isteyen öğrenciler içinde ulaşım oldukça basittir çünkü tren istasyonuna yürüme mesafesindedir. Ünlü Bodleian Kütüphanesi’de okula yakın olan yerlerden bir tanesidir.

EC’nin Oxford merkezinde 6 derslik bulunmaktadır ve ortalama sınıf mevcudu 12’dir. Yoğun olduğu dönemlerde bu sayı maksimum 15 kişidir. Okulda kütüphane, bireysel çalışma odaları, öğrenci ortak alanları ve kafeterya bulunur. Tüm sınıflarda interaktif dokunmatik tv’ler bulunmaktadır. Öğrenciler dledikleri zaman ücretsiz dil atölyelerine katılabilirler.

Sunulan Programlar: General English, Academic English, Business English, IELTS.

Konaklama Türü: Öğrenciler aile yanı ve ya öğrenci yurdu seçeneğini değerlendirebilirler.

Kings International Colleges:

Okul Hakkında: Tarihi binaları ve güzel parkları ile Oxford İngiltere’nin en çekici şehirlerinden bir tanesidir. Dünyaca ünlü üniversitelerin başında gelen Oxford Üniversitesi de burada yer almaktadır. Londra’ya tren ile yalnızca 1 saat uzaklıktadır ve öğrenciler diledikleri zaman Londra’yı ziyaret edebilirler. Heathrow ve Birmingham Havalimanı buraya en yakın havalimanlarıdır. Kings’in iki adet binası bulunmaktadır. Biri Oxford’un merkezinde olan St. Michaels kampüsü diğeri ise merkeze 20 dakikalık bir mesafede olan St. Josephs kampüsüdür.
Kings St. Michaels’ın binası geleneksel İngiliz kültürünü yaşatır. Fakat okulun içindeki sınıflarda interaktif tahtalar, projeksiyon makinası ve hoparlör bulunur. Aynı zamanda bazı derslerde ipad üzerinden konu işlenir. Okulun içerisinde kafeterya ve dinlenme odaları bulunur. Ücretsiz internetten tüm öğrenciler faydalanabilirler.

Kings St. Josephs’in binasıda diğer kampüsü gibi geleneksel İngiliz kültürünü yaşatır. Bu kampüs diğerine göre daha büyüktür ve içerisinde son teknoloji ile donatılmış sınıflar, 2 adet bilgisayar odası, kütüphane, fizik laboratuvarı, sanat stüdyosu ve büyük bir kafeterya vardır. Aynı zamanda güneşli günlerde öğrencilerin vakit geçirebileceği bir bahçesi mevcuttur. Sınıflar en fazla 15 kişiliktir.

Sunulan Programlar: Intensive English, Super Intensive English, General English,IELTS Prep, Super Intensive IELTS Pep, General English + Art and Design.
Konaklama Türü: Aile yanı ve öğrenci rezidansı mevcuttur.

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.

BİLGİ İSTEK FORMU

TOP