ingiltere-de-dil-okulu

Londra Dil Okulları

Londra Dil Okulları:

İngiltere’nin başkenti olan Londra hareketli yaşantısı, ikonik yapıları, nostaljik caddeleri, eğlenceli gece hayatı, restoranları ve alışveriş merkezleri ile dünyanın birçok yanından gelen turistlere ve öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda finansal merkez olarak da adlandırılır. Mumya müzesi olan Madame Tusseauds’da Londra’da bulunmaktadır.

Big Ben, London Eye, Trafalgar Meydanı ve Tower Bridge gibi eserler milyonlarca turist tarafından her yıl ziyaret edilmektedir. Londra’nın iklimi yazları oldukça serindir. Kışlar ise, ılık ve yağışlı geçmektedir. İngiltere’nin genelinde olmakla birlikte Londra’da ulaşım çok gelişmiştir. Neredeyse adım başı bir metro istasyonu bulunmaktadır. Metro ile yolculuk etmek istemeyenler için ise her yerde kırmızı otobüsler bulunmaktadır.

 • British Study Centres
 • Bell International
 • Delfin English School
 • EC
 • Eurocentre
 • Frances King
 • Kaplan International
 • LSI
 • St. Giles International
 • Stafford House
 • London School of English
 • Wimbledon School of English
 • Kings College

British Study Centres:

British Sutdy Centres Londra’nın merkezinde Bloomsbury Meydanında öğrencilerine eğitim vermektedir. Öğrenciler diledikleri zaman Londra’nın eşsiz ve ikonik yapıları olan Big Ben, London Eye, Buckingham Palace’ı ziyaret edebilirler. Aynı zamanda okul merkezde olduğu için diledikleri zaman çevredeki restoranlarda arkadaşları ile vakit geçirebilir ve alışveriş yapabilirler
Sınıflar modern bir yapıya sahiptir. Öğrencilerin ders aralarında vakit geçirebilecekleri ortak alan ve cafe binanın içerisinde yer almaktadır. Öğrenciler diledikleri zaman okulun ücretsiz internetinden faydalanabilir.

Sunulan Programlar: General English, Business English, IELTS, TOEFL, TOEIC, Cambridge FCE & CAE, English Plus Cookery
Konaklama Türü: Aile yanı, öğrenci yurdu, öğrenci rezidansı mevcuttur.

Bell International

Okul Hakkında: Bell Londra, misafirperver ve ilham verici bir öğrenme ortamı sunmaktadır. Öğrenciler, küçük sınıflardan ve öğrenim hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmaya kendini adamış akademisyenler ile harika bir aile atmosferi sunmaktadır.

Londra’da ki merkezi Bankside'da, Londra Köprüsü metro istasyonuna ve The Shard, Shakespeare's Globe Theatre ve Tate Modern sanat galerisi gibi ikonik mekanlara kolayca ulaşılabilecek bir konumda bulunmaktadır.

Sunulan Programlar: Effective English, Business English, IELTS, Language in Action
Konaklama Türü: Aile yanı ve yurt konaklaması mevcuttur.

Delfin School of English:

Okul Hakkında: Delfin School of English Bloomsbury Square’de bulunmaktadır. Bloomsbury Sq. Londra’nın merkezindedir. Yürüyerek 10 dakika içerisinde ünlü Oxford Meydanı, SOHO ve Convent Garden’a erişebilirler.

Öğrenciler son teknoloji kullanılan sınıflarda eğitim görürler. Sınıflar maksimum 15 kişiliktir. Aynı zamanda binanın içerisinde öğrenciler için ortak alan ve çalışma odası bulunur. Öğrenciler diledikleri zaman okulun ücretsiz wi-fi hizmetinden yararlanabilirler.

Sunulan Programlar: Business English, General English, General English 30+, IELTS
Konaklama Türü: Aile yanı, öğrenci rezidansı, hostel ve paylaşımlı ev seçenekleri mevcuttur.

EC

Okul Hakkında: Birçok şehirde eğitim veren EC dil okullarının Londra’daki merkezi Euston istasyonunun hemen yanında bulunmaktadır. EC Londra merkezinde eğitim alan bir öğrenci gelişmiş ulaşım olanakları sayesinde dilerse başka şehirlere hafta sonları geziler düzenleyebilir dilerse de Londra’nın ikonik eserlerini ziyaret edebilir.

EC’de 14 derslik bulunmaktadır ve ortalama sınıf mevcudu 11dir. Okulda bilgisayar odası kütüphane, öğrenci ortak alanları ve bina içerisinde cafe bulunur. Tüm sınıflar donanımlıdır ve öğrenciye en iyi kalitede eğitim sunar.

Sunulan Programlar: General English, Academic English, Business English, IELTS, Vacational English
Konaklama Türü: Öğrenciler aile yanı ve ya öğrenci yurdu seçeneğini değerlendirebilirler.

Eurocentres:

Okul Hakkında: Eurocentres’ın biri Londra’nın merkezinde diğeri ise Eltham’da olmak üzere iki adet merkezi bulunmaktadır.
Eurocentres öğrencilerin rahat edebilecekleri klimalı sınıflar, öğrenci ortak alanı, bilgisayar odası ve cafe olanağı sağlamaktadır. Okulun merkezi konumu sayesinde öğrenciler rahatlıkla toplu taşıma araçlarına yürüyerek çok kısa sürede ulaşabilirler.

Sunulan Programlar: General English, Business English, TOEFL, IELTS
Konaklama Türü: Aile yanı ve ya öğrenci yurdu seçenekleri bulunmaktadır. Öğrenci yurtlarında minimum yaş sınırı 19’dur.

Frances King:

Okul Hakkında: Frances King Kensington’da eğitim vermektedir. Butik bir okuldur ve öğrenci ile birebir ilgilenilir. Zincir okul olmadığı için Türk öğrenci sayısı diğer okullara oranla daha düşüktür. Eğitim kalitesi yüksek olan Frances King öğrencileri ile gerçek anlamda özel olarak çalışır.

Öğrencilerin boş zamanlarında faydalanabilecekleri bir kahve odası ve çalışma odası bulunmaktadır. Sınıflardaki ekipmanlar son teknolojidir ve wi-fi ücretsizdir.

Sunulan Programlar: General English, Business English 24+, Family Programs, IELTS
Konaklama Türü: Aile yanı, öğrenci rezidansı, apartman dairesi ve paylaşımlı ev seçenekleri mevcuttur.

Kaplan International

Okul Hakkında: Kaplan International dünyanın dört bir yanında dil okulları zinciri olan önde gelen dil okullarından bir tanesidir. Londra’da Leicester Square ve Covent Garden’da merkezi bulunmaktadır. Kaplan ilk kurulduğunda IELTS sınav merkezi olması sebebi ile eğitim açısından kadrosu donanımlı ve deneyimlidir. Aynı zamanda birçok yerde hizmet verdikleri için her türlü soruya kolay ve rahatlıkla cevap verebilirler.

Leicester Square Trafalgar Meydanı’na sadece 2 dakikalık bir mesafededir. Spordan müzik ve sanata kadar, isteğe bağlı olarak aktiviteler sunar. Dünyaca ünlü müzeler ve galeriler çevresinde yer alır. Sınıflar modern ve öğencinin kolaylıkla eiğtim almasına yönelik tasarlamıştı ve en fazla 15 kişiliktir. Okulun içerisinde kafeterya ve bilgisayar odası bulunur. Okulda yemek istemeyen öğrenciler adımlarını dışarıya attıkları anda 1-2 dakikalık mesafede birçok restoran ve cafeye erişebilirler.

Sunulan Programlar: General English, Business English, IELTS, TOEFL
Konaklama Türü: Aile yanı ve ya öğrenci yurdu seçenekleri mevcuttur.

LSI:

Okul Hakkında: LSI Londra Merkezi şehrin göbeğindedir. Merkezde olmasının avantajı ile öğrenciler diledikleri zaman popüler olan Oxford Street, tiyatroları ile ünlü Leicester Square ve ya ikonik yapı olan Big Ben, London Eye gibi yerlere kolaylıkla ulaşabilirler.

Okulda 15 adet sınıf mevcuttur ve sınıflar maksimum 15 kişiliktir. Ortak alan öğrencilere hem sosyalleşmeleri için bir fırsat sunar hemde yorulan öğrenciler bu dinlenme odasında.

Sunulan Programlar: General English, Business English 24+, Family Programs, IELTS
Konaklama Türü: Aile yanı, öğrenci rezidansı, apartman dairesi ve paylaşımlı ev seçenekleri mevcuttur.

St. Giles International:

Okul Hakkında: St. Giles International Highgate’de eğitim vermektedir ve Oxford Street’e sadece 20 dakika uzaklıktadır. Highgate’de ki okul yemyeşil bir bahçe içerisinde konumlanmıştır. Öğrenciler hem huzurlu bir ortamda eğitim alabilir hem de diledikleri zaman metro ile eğlence merkezi olan SOHO’ya kolayca ulaşabilirler. Ulaşım konusunda gelişmiş bir bölge olduğu için öğrenciler bu konuda sıkıntı çekmezler.

25 dersliği bulunan St. Giles’ın sınıfları maksimum 12 kişiliktir. Okulun içerisinde kefeterya, dinlenme alanı, çalışma alanı, bilgisayar odası bulunur. Aynı zamanda yaz aylarında öğrenciler genellikle bahçede piknik yapıp boş vakitlerini geçirebilirler. Okul sıklıkla barbekü partisi düzenlemektedir.

Sunulan Programlar: General English, Beginners English, Business English, English for University Studies, Cambridge Exam Prep, General English + Art and Design
Konaklama Türü: Aile yanı, öğrenci rezidansı ve otel seçenekleri mevcuttur.

Stafford House:

Okul Hakkında: Stafford House Londra’nın merkezinde öğrencilerine eşsiz bir eğitim sunmaktadır. Kültürel yapısı, ikonik eserleri, eğlenceli hayatı ile birçok öğrencinin tercih ettiği Londra; Stafford House’un konumu sayesinde öğrencilere diledikleri zaman istedikleri yere gitmeleri ve keşfetme şansını sunar. Bloomsbury’de bulunan Stafford House metroya çok yakındır.
Öğrenciler aynı zamanda okulun içerisinde öğrenci ortak alanlarına, bilgisayar odasına, kütüphaneye, kantine ve çalışma odalarına kolaylıkla erişim sağlar. Sınıflar en fazla 15 kişiliktir.

Sunulan Programlar: General English, Business English, Academic Engilsh, TOEFL, IELTS

London School of English:

Okul Hakkında: London School of English Londra’nın yanı sıra Kent ve Canterbury’de öğrencilere kapılarını açmaktadır. Londra kampüsü zone 2’dedir ve merkeze kolayla ulaşım sağlayabileceğiniz metro istasyonu sadece 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Okulun konumu çevresindeki konaklama seçenekleri açısından çok elverişlidir. Popüler olan Nothing Hill’e ise sadece 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Londra’nın en büyük alışveriş merkezi olan Westfield Shopping Center 5 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Sınıflar moderndir ve öğrencinin bütün ihtiyaçlarını sağlayabilecekleri ekipmanlara sahiptir. Sınıflar genellikle 12 kişiliktir ve öğrenciler öğretmenleri ile rahatlıkla iletişim kurabilirler. Bu okulun bir diğer özelliği ise neredeyse tüm kurslarda Pazartesi-Cuma günleri arasında günde 3 öğün yemek ücrete dahildir. Okulun yemek opsiyonları çok geniştir ve tüm öğrencilere hitap edebilecek kapasiteye sahiptir.

Sunulan Programlar: Intensive General English 30+, General English 30+, Business English +30, Business English 20-30, Business English + Professional English 30+, English for University, IELTS, Academic Year Programme, English for Lawyers, Legal English 30+, TESOL Prep.
Konaklama Türü: Aile yanı, öğrenci rezidansı, otel ve apartman dairesi seçenekleri mevcuttur.

Wimbledon School of English:

Okul Hakkında: Wimbledon School of English İngiltere’nin en başarılı dil okullarından bir tanesidir. Wimbledon’da eğitim veren bu okul, Waterloo’ya sadece 15 dakikalık uzaklıktadır. Her sene denetlemelerden ve eğitim kalitesi puanlamalarında 15 üzerinden 15 almaktadır. Aynı zamanda tenis ile ilgilenen öğrenciler için harika bir tercih olabilir çünkü İngiltere’nin tüm çim içeren tenis kulüpleri bu bölgededir. Wimbledon Tenis Turnuvası da burada düzenlenmektedir.

Okulun içerisinde multimedya salonu, yemek odası, dinlenme odası, kafeterya ve dışarıda yaz aylarında vakit geçirebilecekleri bahçesi mevcuttur. Okul bir çok aktivite düzenler ve öğrenciler diledikleri zaman şehir gezisi, müze gezisi gibi aktivitelere katılabilir ücretsiz bir şekilde de spor kulüplerine üye olabilirler.

Sunulan Programlar: General English, Beginners English, Business English, English for University Studies, IELTS, Legal English, Medical English
Konaklama Türü: Aile yanı, öğrenci rezidansı ve hostel seçenekleri mevcuttur.

Kings College:

Okul Hakkında: Kings Londra Beckhenam’da öğrencilerine keyifli bir dil okulu ortamı sunmaktadır. Okulun konumu gereği öğrenciler kolaylıkla toplu taşıma araçlarına erişebilirler. Ulaşım özellikle Londra’nın büyük olması sebebi ile çok önemlidir. Mesafeler uzak gibi gözüksede metro istasyonu veya otobüs durağına yakın olunduğunda istediğiniz yere ulaşımınız rahat ve kolaydır.
Okulda café, sanat stüdyosu, ortak alanlar ve bilgisayar odası bulunmaktadır. Öğrenciler diledikleri zaman bu imkanlardan faydalanabilirler. Sınıflar en fazla 15 kişiliktir.

Sunulan Programlar: General English, Intensive English, English + Law, English + Art and Design, IELTS
Konaklama Türü: Aile yanı ve ya öğrenci yurdu seçenekleri mevcuttur.

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.

BİLGİ İSTEK FORMU

TOP