Cambridge Dil Okullari

Cambridge Dil Okulları

Cambridge Dil Okulları:

Cambridge İngiltere’nin en popüler ve tarih anlamında en güçlü olan şehirlerden bir tanesidir. Şehrin tam ortasında Cam Nehri adı verilen bir nehir bulunur. Bu nehrin iki yakasını birbirine bağlamak için bir köprü bulunmaktadır. Bu sebep ile şehrin ismi nehirden ve köprüden esinlenilerek Cambridge olmuştur. Cambridge aynı zamanda dünyanın en prestijli ve başarılı üniversitelerinden biri olan Cambridge Üniversitesine ev sahipliği yapmaktadır. Bunun yanı sıra gotik bir yapıya sahip olan ve tarihi 100 yıldan fazla olan Kings College ‘de Cambridge’de yer almaktadır. Bu iki okulun yanı sıra yine Cambridge Üniversitesine bağlı olan Queens’s College ve Trinity College’da buradadır. Bu sevimli şehir sokakları, tarihi, kültürü ve sanat kokan atmosferi ile herkesi kendine hayran bırakmaktadır. Market Square tüm öğrencilerin ve turistlerin en gözde meydanlarından bir tanesidir. Öğrenciler birçok mağaza, restoran, kafeterya ve eğlence yerlerine burada erişebilirler.

  • Bell International
  • EC
  • LSI
  • St. Giles International
  • Stafford House
  • Studio Cambridge

Bell International

Okul Hakkında: Bell International Cambridge’de ki merkezinde 60 yıldan beri eğitim vermektedir. Cambridge merkezine kısa mesafede olan bu tecrübeli okul yemyeşil bir bahçe içerisindedir. Tarihi bir binada yer almasına nazaran bütün sınıflarında interaktif tahtalar bulunur. Ders aralarında vakit geçirmek isteyen öğrenciler için yemekhanesi bulunur. Yemekhanenin hem içeride hem de dışarıda oturma alanları bulunmaktadır.

Öğrencilerin vakit geçirebilecekleri ortak alanlar, ödevlerini yapabilecekleri bilgisayar odaları, kafeteryalar bulunur. Öğretmenler öğrenciler ile yakından ilgilenir. Birkaç okul gibi Bell International’da İngiltere’nin en iyi eğitim veren aynı zamanda akademik programlara hazırlayan okullardan bir tanesidir.

Sunulan Programlar: General English, Effective English, Business English, IELTS, Creativity in the Classroom
Konaklama Türü: Aile yanı, öğrenci rezidansı ve yurt konaklaması mevcuttur.

EC

Okul Hakkında: Şehrin göbeğinde yer alan EC alışveriş merkezlerinin hemen yanında diğer okullara nazaran modern olan bir binada yer almaktadır. EC’nin öğrencilerine sunduğu birçok aktivite bulunmaktadır. Bu aktiviteler arasında tenis, piknik, çay saatleri, müze gezileri, galeri gezileri ve kano gezileri gibi etkinlikler düzenler.

Okulun içerisinde 14 derslik bulunur ve sınıf mevcudu ortalama 12 kişidir. Okulun içerisinde kütüphane, öğrenci ortak alanları ve bireysel çalışma odası bulunur. Sınıfların hepsi öğrenciler için modern bir şekilde dizayn edilmiştir. Her sınıfta interaktif tahta bulunmaktadır. Öğrenciler diledikleri zaman okulun sağladığı ücretsiz internetten faydalanabilirler.

Sunulan Programlar: General English, Academic English, Business English, Vacational English, Cambridge Exam, IELTS
Konaklama Türü: Öğrenciler aile yanı, öğrenci evi ve ya öğrenci yurdu seçeneğini değerlendirebilirler.

LSI

Okul Hakkında: LSI Dil Okulları şehrin merkezine çok yakın bir bölgede konumlanmıştır. Tren istasyonuna ve şehir merkezine yürüme mesafesindedir. Cambridge University ile meşhur bir bölgedir ve her yıl çok fazla turiste ev sahipliği yapmaktadır. Öğrenciler diledikleri zaman publar, restornalar, kafeteryalarda arkadaşları ile vakit geçirebilir diledikleri zaman ise müzeler, sanat galerilerini gezip vakit geçirebilirler.

Okulun içerisinde 12 adet derslik bulunmaktadır. Bir sınıfta maksimum 15 öğrenci eğitim görür. Sınıfların hepsinde projektör bulunmaktadır bunun yanı sıra düz ekran beyaz tahtalar bulunur. Okulun içerisinde dersin dışında vakit geçirebilecekleri öğrenci odaları bulunmaktadır. Ücretsiz wi-fi mevcuttur.

Sunulan Programlar: General English, Academic English, Intensive English, Business English, IELTS, TOEFL, Cambridge Exam.
Konaklama Türü: Aile yanı ve ya öğrenci yurdu seçenekleri mevcuttur.

St. Giles International:

Okul Hakkında: St. Giles International geleneksel bir binada eğitim vermektedir. Modern eğitim ile kültürünü mixleyip öğrencilere keyifli bir eğitim ortamı sunmaktadır. Tarihi yapısı, sanat kokan sokakları, okulun lokasyonu, öğretmenlerin misafirperverliği birleştiğinde öğrenci için kaliteli bir ortam sunmaktadır.

12 dersliği bulunan St. Giles’ın sınıfları maksimum 10 kişiliktir. Okulun içerisinde kafeterya, dinlenme alanı, çalışma alanı, teras, kütüphane, eğitim odası, her sınıfta interaktif tahtalar ve dışında büyük bir bahçesi bulunmaktadır. Öğrenciler diledikleri zaman ücretsiz internetten faydalanabilir.

Sunulan Programlar: General English, Beginners English, Business English, English for University Studies, Cambridge Exam Prep, General English + Art and Design
Konaklama Türü: Aile yanı ve öğrenci rezidansı mevcuttur. Dileyen öğrenciler paylaşımlı ev seçeneklerinden de faydalanabilirler.

Stafford House:

Okul Hakkında: Stafford House Cambridge şehir merkezinde yer almaktadır. Aynı zamanda dünyanın en iyi üniversitesi olan Cambridge Üniversitesi sadece birkaç adım uzaklıktadır. Ders dışında öğrenciler kolaylıkla etrafı gezebilir arkadaşları ile vakit geçirebilirler.

Okulun 9 adet dersliği bulunmaktadır ve her sınıfta genellikle 10 öğrenci vardır. Bu sayı popüler aylarda maksimum 15’dir. Okulun içerisinde öğrenci ortak alanları, bilgisayar odası, kafeterya, kütüphane, kantin ve çalışma odaları bulunmaktadır. Aynı zamanda öğrenciler okulun içerisindeki ücretsiz internetten faydalanabilirler.

Sunulan Programlar: General English, IELTS, TOEFL, Business English, Intensive English, Super Intensive English
Konaklama Türü: Aile yanı ve öğrenci rezidansı mevcuttur.

Studio Cambridge:

Okul Hakkında: Studio Cambridge Cambridge’in merkezinde olan Station Road’da yer almaktadır. Dünyanın dört bir yanından uluslararası öğrenciler bu 65 yıllık kurumda dil öğrenmek için gelir. Cambridge’e gelmek isteyen öğrenciler Stansted Havaalanı’na rahatlıkla ulaşabilir ve sadece 30 dakika içerisinde Cambridge’e ulaşabilirler. Eğitim kalitesi, eğitmen kadrosu ve aktivite listesi çok geniştir. Yılların verdiği deneyim ve profesyonellikle öğrencilere en iyi eğitimi vermeyi ve kendilerini huzurlu hissetmelerini hedefler.

Studio Cambridge’de 20 ve ya 28 saatlik dersler mevcuttur. 20 saatlik ders genel İngilizce programıdır. Fakat 28 dersi seçen öğrenciler sabahları genel İngilizce dersi alır akşamüstü ise seçtikleri spesifik konunun eğitimini alırlar. Bu seçenekler arasında; English for Cultre, English for Work, English for Academic Examinations (IELTS,Cambridge Exam prep) gibi konuları kapsar.
Her sınıfta projeksiyon, ücretsiz internet ve hoparlör bulunur. Eğitmenler kendi öğretme metodlarını kendisi belirler. Günlük hayattaki magazinlerden, gazetelerden, televizyon programlarından ve videolardan kesitler alarak dersi o konunun üzerine işler. Sınıflar maksimum 15 kişiliktir.

Sunulan Programlar: EFL 20, EFL 28, IELTS, Cambridge Exam Prep
Konaklama Türü: Aile yanı ve öğrenci rezidansı mevcuttur.

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.

BİLGİ İSTEK FORMU

TOP