Hakkımızda   /   Blog   /   Haberler  /  İletişim

İngiltere Dil Okulları

İngiltere, seçkin eğitim kurumları ve köklü eğitim sisteminin yanı sıra, zengin tarihi, geleneksel yaşam tarzı, farklı kültürü ile İngilizce öğrenmek isteyen binlerce yabancı öğrenciye ev sahipliği yapar.

“Dünyanın Başkenti” unvanıyla tanınan Londra, yüzlerce yıllık akademik geleneğin beşiği Oxford ve Cambridge, büyüleyici doğal güzellikler ile denizin kucaklaştığı Bournemouth, Brighton ve Eastbourne gibi sehirler İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin tercih ettiği şehirlerin başında geliyor.

İngiltere’de dil eğitimi sunan 3000’e yakın okul bulunmaktadır. Bu okullardan 380 kadarı British Council onayına sahiptir ve söz konusu okulların eğitim standardı, konaklama seçenekleri, sosyal imkanları periyodik olarak denetlenmektedir.

Asba Yurt Dışı Eğitim’in temsilciliğini yaptığı İngiltere okullarının tamamı British Council onaylıdır. Dil okulları arasında küçük lokal okullar ya da zincir okullar vardır. Küçük okullarda öğrenciye olan ilgi birebirdir ve öğrencilerin ihtiyaçlarının dikkate alınması ve gerektiğinde değişikliklerin yapılması daha kolaydır. Çok merkezli okullar ise eğitim kalitesi her bir merkezde aynı seviyede olması gerektiği için yüksek düzeyde tutulması sağlanır. İngiltere’de dil eğitiminde yabancı öğrencilerin katılabileceği programların ders saatleri haftada minimum 15 saat olmalıdır.

Sınıflar ortalama olarak 8-15 kişiden oluşur. İngiltere’de dil okulları genelde 16 yaş üstü öğrenci kabul eder, bu yaş sınırı bazı okullarda 18’dir. Ayrıca bazı okulların 50 ve üstü yaş grubu için sundukları kursları da vardır.

İngiltere’de genel İngilizce dil programları gramer, konuşma dersleri, dil laboratuarlarında görsel ve işitsel uygulamalardan oluşur.

Genel İngilizce programları dışında okullar; İş İngilizcesi, sınav hazırlık programları, bire bir ders gibi farklı dil programları da sunmaktadır. İngiltere dil okulları ayrıca uzun süreli eğitim düşünenler için ‘akademik yıl’ programları da sunabilmektedir.

Bu programların içerik bakımından Genel İngilizce’den farkı yoktur. Genelde belli başlangıç tarihleri vardır ve okul ücretleri her hafta başlayan programlara göre daha uygun olur. Böylece 6 ayın üzerinde dil eğitimi düşünen öğrenciler için kaliteli okullarda daha ekonomik şartlarda okuma fırsatı olur.

İngiltere Dil Okulları

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.