UCLA Summer Session 2021

Online Ucla Yaz Okulu

Tüm dünyanın zor zamanlar geçirdiği bu dönemde UCLA, öğrencileri motive etmek ve derslerinden geri kalmamaları için 2021 yaz döneminde kredili derslerini online sisteme açmıştır. 2021 senesine böyle bir istisna ile giriş yapan UCLA,  bu süreçte panikten ziyade her zaman hazırlık yapılması gerektiğini ve aramızda mesafe olması gerekiyor olsa bile birbirimizi düşünmemiz gerektiğini savunmaktadır.

Online eğitimin birçok avantajı vardır. Özellikle yaz döneminde virüs yüzünden seyahat edemeyecek ve ya seyahat etmek istemeyen öğrenciler UCLA’in kredili derslerinden faydalanabilir ve bu kredilerini kullanabilirler. UCLA bu fırsatı sunarken her zaman öğrencilerin menfaatlerini göz önünde bulundurmuş ve yaz döneminde kampüs içi eğitim ve kayıtlarını devam ettirse bile bundan faydalanamayacak öğrencilerini de düşünmüştür.  Öğrenciler evlerindeyken boş durmak yerine zamanlarını kredili ders alarak değerlendirebilirler.

Aynı zamanda yurt dışına seyahat engeli olan öğrenciler için bu süreç çok faydalı ve motive edici olacaktır. Seyahat etmek için uçak bileti, orada yaşamı sürdürmek için konaklama veya yaşam giderleri birçok öğrenci için engel olabilir Online eğitim alacak olan öğrencilerin bu tarz masrafları düşünmeyecek ama aynı zamanda dünyanın en iyi üniversitelerinden birinde kredili ders alacak olması büyük bir avantaj olacaktır.

Gelin siz de bu yaz zorlukları fırsata dönüştürün.

2021 Tarihler ve Ücretler

6 Haftalık Programlar:

Session A: 21 Haziran – 30 Temmuz
Session C: 02 Ağustos – 10 Eylül

3 Haftalık Programlar:

Session A: 21 Haziran-9 Temmuz
Session B: 12 Temmuz-30 Temmuz
Session C: 2 Ağustos- 20 Ağustos
Session D: 23 Ağustos- 10 Eylül

350 USD – Kayıt ve Başvuru Ücreti
2.880 USD – 6 Hafta Program Ücreti (8 kredi x 360 USD)
1.440 USD– 3 Hafta Program Ücreti (4 kredi x 360 USD)
50 USD – Evrak Ücreti

BAŞVURU SÜRECİ

350 USD* – Kayıt ve Başvuru Ücreti

GEREKLİ BELGELER

İngilizce Öğrenci Belgesi
İngilizce Yeterlilik Belgesi
Pasaport

UCLA Summer Session Nedir?

Üniversite öğrencilerinin, dünyanın önde gelen üniversitelerinden biri olan University of California Los Angeles’ta yaz döneminde üniversitenin kendi öğrencileri ile birlikte ders alabildiği ve geçtiği derslerin kredilerini Türkiye’deki üniversitelerine transfer edebildiği muhteşem bir yaz okulu programıdır.

UCLA nedir sorusuna yanıt bulduğumuza göre diğer başlığımıza bakalım.

UCLA Ne Kazandırır?

Akademik anlamda kendinize katacaklarınız yanında, Dünyanın her yerinden gelen öğrencilerle pek çok farklı kültürle tanışacak, Dünyanın en iyi üniversitelerinde en iyi profesörlerle birlikte çalışma fırsatını yakalayacaksınız. Yurt dışında derslerin nasıl işlendiğine tanıklık edecek, o üniversitenin öğretmenlerinden yine o üniversitenin öğrencileri ile birlikte ders alıp müthiş bir tecrübe edineceksiniz. Seçtiğiniz derslerde kapsamlı bilgi sahibi olurken, İngilizceniz de önemli ölçüde ilerleyecek.

Dünyanın ve Amerika’nın en iyi üniversitelerinden birinden ders almış olmak, iş hayatında size çok ciddi avantaj ve ayrıcalıklar sağlayacaktır.

Program detayları ve fiyat bilgileri için bizi 0216 363 1160 no’lu telden arayın ya da hemen bilgi istek formumuzu doldurun,  yardımcı olalım.

UCLA Ne Kadar Sürer?

UCLA Summer Session programında bir dönem 6 ya da 8 haftadır. Dileyen öğrenciler iki döneme birden katılabilirler.

2021 Yılına yeni bir giriş yapan UCLA; 6 haftalık programlarına ek 3 haftalık kısa programlarda sunmaktadır.

UCLA İngilizce Yeterlilik

Okuduğunuz üniversitede eğitim diliniz İngilizce ise okulunuzdan alacağınız bir yazı ile programa TOEFL veya IELTS skorunuz olmadan programa katılabilirsiniz.

UCLA Ders Seçenekleri ve Ders Seçimi

UCLA Summer Session öğrencilere 500 den fazla ders seçeneği sunmaktadır. Seçilen derslerin kredilerini buradaki üniversitelere transfer edilebilmesi için o dersin Türkiye’de ki kayıtlı olunan üniversitenin yaz okulunda açılmıyor olması gerekmektedir. Ders seçerken ve UCLA’ya kayıt olurken öğrencinin kendi okulundaki bölüm hocasından mutlaka onay alması gerekmektedir.

Ders seçeneklerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://sa.ucla.edu/ro/public/soc

Program detayları ve fiyat bilgileri için bizi 0216 363 1160 no’lu telden arayın ya da hemen bilgi istek formumuzu doldurun,  yardımcı olalım.

TOP