Hakkımızda   /   Blog   /   Haberler  /  İletişim

ABD de master eğitime alternatif diploma programları var mı?

Amerika’da Master’a alternatif pek çok güzel diploma programları var. Bu programların çoğunluğu Amerika’da California eyaletinde, bunun dışında Amerika’nın doğusunda New York’ta Baruch College, Zicklin School of Business’in 11 aylık işletme, finans, pazarlama alanında sertifika programı ve Boston’da Northeastern University’nin 8 aylık bir işletme programı var.

Bu programlar, üniversite mezuniyeti şart koşar, bazı programlar üniversite mezuniyet sonrası full time iş tecrübesi şart koşar. Tabii ki İngilizce yeterlilik için IELTS 6.5 veya TOEFL 87 kağıt üzerinde gösterilmesi gerekir, bir kompozisyon yazılmasını isterler. Bazı programlar için üniversite mezuniyet diploma notu kriterleri de koyabilir.

Master’a alternatif bu programların değerlendirilmesinin en büyük sebebi; programlar bu üniversitelerin kampüsünde, bu üniversite öğretmenleri tarafından verilir, mezuniyet sonrası Amerika’da 1 yıl full time çalışma elde edilir, ilgilendiği alanla alakalı özellikle piyasaya yönelik iş tecrübesi edinir.

Maliyet olarak baktığımızda da bu tip diploma programları 7.600 USD’den – 13.000-14.000 USD’ye yapılır. Master ücretlerine baktığımızda ortalama 40.000- 45.000 USD gibi maliyetlerle karşımıza çıkıyor.

İş başvurularında her iki program da öğrenci için avantaj. Her ikisi de mezuniyet sonrası öğrenciye çalışma hakkı veriyor. Master programlarına başvuru için öğrencinin bir sene evvel bu sürece girmesi ve sınavlara hazırlanması gerekirken, diploma programı öğrencisi program başlangıcından 3 ay önce başvuru yaparsa bir sonraki döneme eğitime başlanır.

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.