Munih-Teknik-Universitesi

Münih Teknik Üniversitesi

MÜNİH TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

1868 yılında kurulmuş olan Münih Teknik Üniversitesi (Technische Universität Munchen), Münih, Garching ve Weihenstephan’da olmak üzere 3 kampüsü bulunan devlet araştırma üniversitesidir.

Özellikle mühendislik ve bilgi teknolojileri alanlarında Avrupa’nın ve hatta dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olarak bilinmektedir. Almanya’nın Bayern eyaletindeki tek üniversite olmanın yanı sıra Almanya’nın en büyük 9 Teknik üniversitesinden biridir.

Toplam 137 bölüm kapsamında TUM, öğrencilerini araştırmaya ve yeni fikirler üretmeye yöneltmektedir.

Münih Teknik Üniversitesi öğrencileri, stajlarını genellikle BMW, Siemens, MAN, EPCOS gibi dünya devi Alman şirketlerinin Münih genel merkezlerinde yapmaktadır.

Yaklaşık 25.000 öğrencisi bulunmaktadır.

Kış dönemi için son başvuru tarihi 15 Temmuz.

Yaz dönemi için son başvuru tarihi 15 Ocak

  • Almanya’da lisans eğitimi için başvuru yapacak öğrencilerin LYS sınavına girmeleri ve sınav sonucunda herhangi bir üniversitenin istedikleri bölümünde 4 yıllık eğitim görme hakkını kazanmış olmaları gerekir. Açık öğretim kabul edilmemektedir. Alınan sınav sonucu 2 sene boyunca geçerli sayılır.
  • TUM, öğrenci başvurularında öncelikle öğrencinin benzer bölümü kazanıp kazanmadığını değerlendirmektedir. Sonrasında, öğrencinin diploma ve başarı puanlarının toplamının 100 üzerinden 56’yı geçmesi gerekmektedir. En son profesör ile yapılacak mülakat da başarılı olduğu ve toplam puan 70’i geçtiği durumda öğrencinin başvurusu değerlendirilir. Bölümler, kontenjan üzerinden alım yapmaktadır.

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.

BİLGİ İSTEK FORMU

TOP