Kendall College

Kendall College'da %40 Burslu okuyun!

 

KENDALL COLLEGE, CHICAGO'DA AŞÇILIK EĞİTİMİ

Amerikan National Restaurant Association, 2026 yılına kadar geçecek olan 10 yıllık zaman diliminde yiyecek içecek sektörünün 1.7 milyon yeni iş pozisyonuna ev sahipliği yapacağını ön görüyor. Bu talebi karşılamak için ise Amerikan Aşçılık okulları her yıl daha fazla kişi mezun ederek sektörün sahip olduğu iyi yetişmiş, eğitimli ve sektörde yetkin eleman açığını en aza indirmeyi planlıyor.

Bir meslek olarak Aşçılık, son yıllarda hem oldukça hızlı bir şekilde prestij kazanan hem de çalışma alanı ve iş olanakları hızlıca genişlemiş bir sektördür. Günümüzde Aşçılık eğitimi, bundan bir 10 – 15 sene önceki algısının aksine gelişmiş, temel restoran ve mutfak eğitiminin yanı sıra girişimcilik, işletme, beslenme, medya gibi farklı alanları da kapsayan bir eğitim haline bürünmüştür. 21. yüzyılda başarılı olmak isteyen şefler, yemek yapmanın sıra beslenme değerleri ve sağlıklı beslenme konularında da bilgi sahibi olmalı, sahip oldukları bu bilgileri ilişkilendirilmelidir. İyi bir şef, en üst seviyede mutfak bilgi ve becerisine sahip bir aşçı, ve aynı zamanda milyon dolarlık bir işletmeyi yönetebilme yetisine sahip, insan ve medya ilişkileri kuvvetli bir iş adamı olmalıdır.

Aşçılık alanında iddialı okullar, sektör liderleri ve sektörde iyi mevkilere gelmiş mezunları ile oldukça sıkı ilişkilere yürütürler. Bu sayede hem ders programlarını değişen sektör şartlarına kolayca adapte edebilirler, hem de güçlü iş ilişkileri kurarak yeni mezunlarına iş bağlantıları imkanları yaratmış olurlar. Bir okulun, özellikle de iyi bir aşçılık okulunun, sağlam ve iyi bir eğitim standardına sahip olduğunun en önemli göstergeleri arasında şunları sayabiliriz: mezunlarının, mezuniyetten sonraki 1 sene içinde iş bulma yüzdesi, okulda ders veren şeflerin kalitesi, öğretmen/öğrenci oranları ve öğrencilerin, teorik eğitimin yanı sıra uygulama yoluyla öğrenebilecekleri mutfakta pratik yaparak geçirdikleri zamanın yoğunluğu.

Kendall College, Amerika’nın en büyük turistik merkezlerinden biri ve en kalabalık 3. şehri olan Chicago’da bulunmaktadır. En çok restoran ve otelin bulunduğu Chicago’da bulunmasının en büyük avantajını öğrencilerine, eğitim boyunca staj ve mezuniyet sonrası dünyaca ünlü otellerde ve restoranlarda iş imkanları olarak sunar. Kendall College öğrencileri, öğrencilik hayatları boyunca proje restoranlarda değil, gerçek restoranlarda, gerçek stres altında çalışarak yoğun bir eğim programından geçerler ve sadece teorik bilgilerle değil, gerçek iş tecrübesi ile mezun olurlar.

Kendall College, Chicago'da Aşçılık Eğitimi ve Kariyer İmkanlarıyla ilgili daha fazla bilgi için formu doldurun

Program Çeşitleri
Bölüm İçerikleri

CHICAGO FUN FACTS

2.7 milyon nüfusla ABD’nin en büyük 3. şehri
Chicago Bulls, Chicago Blackhawks, Chicago Bears, Chicago White Sox gibi dünyaca ünlü spor takımlarına ev sahipliği yapar.
ABD genelinde ekonomisi en düzenli ve tutarlı olan şehirdir.
Önümüzdeki 10 sene içerisinde Turizm, Otelcilik ve Aşçılık alanında 2 milyon yeni iş imkanı üretilmesi beklenmektedir.
160 tanesi Michelin yıldızlı olmak üzere 4,700 restoran bulunmaktadır.
700’den fazla otel bulunmaktadır.
Yiyecek içecek sektöründeki 60’dan fazla şirketin merkezi Chicago’da bulunmaktadır.
11 tane Fortune500 şirketinin merkezi Chicago’da bulunmaktadır.
Dünyanın en büyük bedava yemek festivallerinden biri olan “Taste of Chicago” her sene Chicago’da yapılmaktadır.
Chicago, her sene 35 milyon turist ağırlamaktadır.

KENDALL COLLEGE
1934 yılında kurulmuş olan üniversite Mutfak Sanatları, Turizm Otelcilik ve İşletme alanlarında eğitim veren en iyi üniversitelerden biridir.
Mutfak Sanatları fakültesi Chicago’nun en iyisidir.
Yaklaşık 2000 öğrencisi vardır ve dersler maksimum 17 kişilik sınıflarda işlenir.
Mutfak Sanatları ve Pasta & Hamur İşi programları, American Culinary Federation tarafından akredite edilmiştir. Ayrıca dünya çapında denkliği olan bir üniversitedir.
Haziran 2015 mezunlarının %95 i, mezun olduktan sonra 6 ay içinde kendi dallarında iş bulabildiklerini belirtmişlerdir.
Kampüs dahilinde her yıl 50’den fazla iş fuarı düzenlenmektedir.
Kendall College, öğrencilerinde teorik eğitimden ziyade deneme yanılma yöntemiyle kendileri öğrenebilecekleri ve becerilerini geliştirebilecekleri bir öğrenme ortamı sunar.
Kendall College Kampüsü içinde 3 tane restoran bulunmaktadır. Zaman zaman öğrencilerin de ders içeriği kapsamında ya da okul sonrası part time olarak çalışabildikleri bu üç restoranın farklı temaları ve kendilerine has ihtiyaçları öğrencileri gelecekte karşılarına her türlü soruna ve tehlikeye karşı hazırlamaktadır
Laureate Grup’un bir parçası olarak, İstanbul Bilgi Üniversitesi de bunlardan biri olmak üzere 29 ülkede 75 okulla bağlantısı bulunmaktadır.
Kendall College’a ait öğrenci yurtları okuldan sadece 2 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Öğrenci evlerinin bulunduğu bölge oldukça güvenli, merkezi ve toplu taşımayla okuldan sadece 20-25 dk uzaklıkta.

KENDALL COLLEGE PROGRAM SECENEKLERİ

Gastronomi Programları
Amerika genelinde kabul gören en iyi gastronomi okullarından biri olan Kendall, öğrencilerine teorik eğitimden ziyade mutfakta pratik yaparak öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmayı hedeflemektedir. Chicago’da bulunan Michelin yıldızlı restoranlara göre Kendall, Chicago çevresinde öğrencilerini mesleki hayata en iyi hazırlayan gastronomi okulu seçilmiştir.

Pastacılık Programları
Bir meslek olarak pastacılık, oldukça rekabetçi olan bir endüstride yetenekli olduğu kadar düzenli ve zamanı iyi kullanan profesyoneller olmayı gerektirmektedir. Kendall College’ın pastacılık programları ile hali hazırda bu endüstride bilgisi olan mezunlar istedikleri alanda daha profesyonel bir hayata ilk adımlarını Kendall College’da atabilirler.

Turizm & Otelcilik Programları
Kendall College, School of Hospitality and Management, ülke genelinde en çok prestij gören turizm otelcilik okullarından biridir. CEOWorld sıralamasına göre dünyanın en iyi 50 Turizm Otelcilik Okulu arasında 29. sırada listelenmiştir.

İşletme Programları
Kendall College International School of Business öğrencileri, mezun olurken kritik düşünme, problem çözme ve küresel bir boyutta düşünme gibi iş hayatında ihtiyaçları olacak bütün becerileri ve yetileri kazanarak mezun olmuş olurlar. Küçük sınıflarda özelleştirilmiş bir eğitim, bütün öğrencilere aynı şansları ve ayrıcalıkları tanır.

MEZUNLAR

Deniz Orhun
1974 doğumlu Deniz Orhun, Ankara Üniversitesi Ziraat Mühendisliği ve İngiltere London College Economics & Hacettepe Üniversitesi ortak programı İşletme Yüksek Lisansı mezunu. Tetra Pak, Novartis ve Merck Sharp & Dohme ‘da çalıştı. İsveç, Dubai ve Brezilya’ya çeşitli görevler ile gittikten sonra Amerika’da bu işin Harvard ‘ı olan Kendall College‘da “Baking&Pastry” eğitimi aldı. Four Seasons Chicago’da Banquet Pastry Chef olarak ve Union League ile Swedish Bakery’de çalıştı. “International Cuisine Festival”da Türkiye’yi temsil ederek birincilik ödülü aldı. Birçok Hollywood yıldızının yanı sıra, ünlü Türk isimlere de ürünler hazırlayan Şef Deniz Orhun; sektörde çalışmaya 2008 yılından beri kurucusu, sahibi ve şefi olduğu Klemantin Açık Mutfak ve Pasta Evi’nde verdiği eğitimlerle ve Bilgi Üniversitesi Gastronomi bölümüne verdiği desteklerle Türkiye – Amerika hattında devam ediyor. TV programlarında ise 250. Bölümünü tamamladığı Cine5 kanalında yayınlanmış “Deniz’den Mutfak Hikayeleri”nin yapımcılığını ve TRT1 kanalında yayınlanmış “Annem Söyler Ben Yaparım”ın sunuculuğunu üstlenmiştir.

Zeynep Mutlusen

Culinary Arts, 2019

“Chicago artık benim ikinci evim.”

İstanbul’da küçük bir kafemiz var, bu yüzden mutfakla hep ilgiliydim. 10 yaşımdan beri büyüdüğümde aşçı olmak istiyordum ve bunun için en iyi yolun iddialı bir Mutfak Sanatları okulunda eğitim almak olduğunu biliyordum. Lise son senemde Chicago’yu ve Kendall College’ı ziyaret etme fırsatım oldu; okula, laboratuvarlara, mutfaklara ve şeflere bayıldım. Bütün seçeneklerimi değerlendirdikten sonra Kendall College’ın benim için en doğru yer olduğuna karar verdim.

Kendall College ile ilgili en çok, her dersimize giren profesyonel şefleri, buraya geldiğimden beri kurduğum arkadaşlık ilişkilerini ve kısaca okulun bana kattığı her şeyi seviyorum denebilir.

Kendall College’ı 3 kelime ile anlatacak olsaydım bu kelimeler; Azim, Profesyonellik ve Küresellik olurdu.

Gelecekte, yeteneklerimi geliştirme fırsatımın olacağı, gerçekten bir şeyler öğrenebileceğim ve bu süreçte de dünyayı gezebileceğim uluslararası bir konumda çalışmak istiyorum. Belki burada kendime ait bir kafe açarım, kim bilir!

Kendall College’a gelmekle doğru kararı verdiğimden eminim. Burada tanıştığım herkes, bütün arkadaşlarım, öğretmenlerim ve okul yetkilileri, burada geçirdiğim süre içerisinde bana sayısız şey kattı ve ailem gibi oldular. Kendall’la ilgili en çok sevdiğim şeylerden biri de butik bir okul olması, böylece herkesi tanıyorsunuz!

Kendall College’ın bir öğrencisi olmaktan gurur duyuyorum.

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.

BİLGİ İSTEK FORMU

TOP