University of South Florida

University of South Florida

University of South Florida

University of South Florida,  lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde, 50.000'den fazla öğrenciye ev sahipliği yapan, sıralamada ilk 100 universit arasinda yer alan bir  devlet üniversitedir.  145 farklı ülkeden 5.000’den fazla uluslararası öğrencisi bulunan University of South Florida’ nın , en fazla mezun veren bölümleri Sağlık, Sanat, Bilim, İşletme ve Mühendislik’tir.

 

Toplamda 180'den fazla lisans  programı olan, 14 fakulteden oluşan University of South Florida, bu popüler bölümler dışında  tıp doktorluğu da dahil olmak üzere lisansüstü, uzman ve doktora

düzeyinde çok sayıd programı  bulunmaktadır.

 

University of South Florida ‘nin toplam 3 kampusu bulunur.

Bunlar ;

  • University of South Florida,
  • University of South Florida St. Petersburg ve
  •  University of South Florida Sarasota-Manatee ‘ dir.

 

*University of South Florida St. Petersburg, daha küçük sınıflara vurgu yapan samimi bir kıyı kampüsü ortamı sunuyor. Sanat ve Fen Bilimleri, İşletme ve Eğitim Fakültesi'nde 40'tan fazla lisans ve lisans programı bu kampüste sunulmaktadır.

*University of South Florida Sarasota-Manatee ‘de ise benzer şekilde daha küçük, kişiselleştirilmiş bir öğrenme ortamı sunarken, doğal kampüsü Sarasota'nın Kültürel Koridorunun önemli bir parçasını oluşturuyor.  İş, Turizm ve Turizm Liderliği, Sanat, Sosyal Bilimler, Fen ve Matematik alanlarında dört ana dinamik kolej ile 40'tan fazla akademik program sunulmaktadır.

 

University of South Florida’ya Kısa Bir Bakış

Kuruluş Yılı: 1956 Ogrencileri en fazla patent alan 5. universite Araştırma yapan 1.100 üniversite içinde başarı sırası 1. sırada(2016,Eduventures) Fullbright Okul Bursu ile öğrenci yerleştirmede 1.sırada (2016,Academic Ranking of World Universities) Mezun Programlarında ilk 100’de 25.sırada ( 2017, U.S News and World Report) Amerika’daki en iyi 65. Üniversite(2017,Times Higher Education)

Lisans öğrencileri: 37.027

  • Yüksek Lisans Öğrencileri: 10,810
  • 2016-17 mali yardım alan toplam öğrenci sayısı: 38,638
  • Öğrencilere verilen ortalama finansal yardım: 10,774 $
  • Akreditasyon: Bölgesel Olarak Akredite, Güney Kolejler ve Okullar Birliği
  • Öğrenci-öğretim üyesi oranı: 21: 1
  • Ortalama sınıf mevcudu : max. 33 öğrenci
  • Fakülte Personel Sayısı : 15,378 kişi

 

Kampüs Olanakları :

University of South Florida kampüslerinde  olmanın birinci ve en önemli avantajı, öğrenciler herhangi bir durum  olduğunda ulaşabilecekleri ve danışabilecekleri öğrenci merkezi olmasıdır, bu da sizi güvende hissettirir.

University of South Florida’nın  stadyumunda konser ve spor etkinliklerine katılabilir, öğrenci merkezinde yemek yiyip arkadaşlarınızla eğlenebilirsiniz.

Dünyanın dört bir yanından gelen 42.000'den fazla öğrencinin bir parçası olmaktan keyif alacaksınız.

University of South Florida kampüslerinde yürümek, şimdiki ve gelecekteki öğrencilerimizi evinde hissettiriyor. Kampüste olmak, yeni arkadaşlarla tanışmak, tutkularınızı keşfetmek ve fark yaratmak gibi  fırsatlarla doludur.

Yıl boyunca aktif olmak için birçok fırsatınız var. Etkinlikler, kulüpleri, dostlukları  ve müzakereleri bir araya getiriyor, University of South Florida Bulls'a tezahürat ediliyor, mezunlar ve konserler planlanıp, sanat sergilerine ve ücretsiz etkinliklere katılabiliyor ve üniversite derslerinizde sektörün ünlüleriyle etkileşimde bulunabilirsiniz.

Siyaset, din, sanat, spor ve daha fazlasına ilgi duyan 600'den fazla tanınmış öğrenci gruplarında her zaman dahil olacak bir şeyleriniz olacaktır. Yeni arkadaşlarla tanışmak ve eğlenmek için bile kampüs yaşamına dahil olabilirsiniz.

Ayrıca dünyanın en güzel plajlarından bazılarının yanı sıra Ybor City ve çeşitli profesyonel spor takımları gibi tarihi mekanların bulunduğu kampüs dışında da bolca  plaj bulunur. Tampa’da asla sıkılmayacaksınız.

 

University of South Florida’ nın  kulüp ve organizasyonlarının çoğuna ev sahipliği yapan Marshall Öğrenci Merkezi'nde öğle yemeği yeme şansınız var.Eğitim seanslarının sunulduğu 50'den fazla kampüs içi faaliyetlere katılmak için 28.000 metrekarelik Kampus Dinlenme Merkezi'nden tam olarak yararlanabilirsiniz.

 

Planlarınız ve  ilgi alanlarınız ne olursa olsun, University of South Florida kampüs hayatı her zaman enerjik ve sizin için özel bir yere sahip olacaktır.

 

KİTAPEVİ

University of South Florida için gerekli olabilecek her şey için tek durak burası olabilir.

University of South Florida 'nın Barnes ve Noble tarafından yönetilen resmi kampüs kitapevi

kitap, ders kitabı, giyim, sarf malzemeleri, hediyeler, teknoloji, bir kafe ve daha fazlasını sunuyor.

ÖĞRENCİ KİMLİK KARTI

USFCard, University of South Florida 'nın resmi kimlik kartıdır ve odalara, ikamet salonlarına, yemekhaneye ve kütüphane kaynaklarına erişim sağlar.

Otopark Ve Ulaşım Hizmetleri

University of South Florida Tampa kampüsünü ziyaret etmek istediğinizde USF Parking & Transportation web sitesinde yol tarifi, harita, park izni, otobüs seferleri gibi hizmetler alırsınız.

University of South Florida Postahane Hizmeti

University of South Florida Postanesi, Tampa kampüsündeki USF öğrencilerine, fakülte ve personeline postahanedeki tüm imkanları sağlar.

University of South Florida Copy Center

University of South Florida  ve RICOH, günlük ihtiyaçlarını karşılamak için öğrencilere ve fakültelere bir dizi iş hizmetleri sunmak üzere ortaklık kurmuştur. University of South Florida Copy Center, net, temiz kopyalar, baskılar, profesyonel ciltleme ve son işlemeler üretebilir. Ayrıca posterler, işaretler, afişler, kartpostallar, kartvizitler, program kitapçıkları, broşürler ve geleneksel boyuttaki fotoğrafların kaliteli baskılarına yardımcı olabilirler.

Engellilere Destek

Ülkenin en kıdemli okulları arasında dördüncü sırada yer alan ,engelli öğrenciler, engelli öğrencilerin üniversite hayatının her alanında yer almasını sağlamak için çalışır.

Çeşitlilik, Kaynaştırma ve Fırsat Eşitliği Ofisi (DIEO), istihdam ve eğitimde ayrımcılığın yasaklanmasını sağlamayı amaçlamaktadır.

 

Sosyal Aktiviteler ve Florida’nın Kalbi Tampa

University of South Florida’da eğitim alırken  ücret ödemeden de birçok faaliyette bulunabilirsiniz.

Rugby en önemli boş zaman aktiviteniz olabilir.Florida'nın batı kıyısındaki bu büyük metropolde yıl

boyunca dışarıda eğlenmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Bu bölge bol güneş ışığı, sanat ve eğlence, alışveriş ve yemek olanakları ve yıllık ortalama 28 derece

sıcaklık sunmaktadır.

Florida’nın Körfez sahilindeki kalbi, Tampa Koyu'nda atıyor. Mavi gökyüzünü ve güneşi, ışıltılı bir sahili, dünya çapındaki şefleri, aile eğlencesini ve bir yüzyılı Küba kültürünü keşfedebilirsiniz.Tampa Körfezi'nde misafirperverlik, havası  kadar sıcaktır.

Burada sizi gerçek bir kültür hazinesi bekler.

En Popüler Yapılacak Aktiviteler

Tampa Bay, Florida'da yapılacak inanılmaz şeyleri keşfedin. Sadece bir yerleşim yeri değil, bir maceraya sahip olun!

Konaklama:

Tampa’da konaklama seçenekleri, lüks resort otellerden rahat motellere  kadar uzanıyor.

Yeme –İçme Kültürü

Tampa Bay’in mutfağı, kültürümüz kadar eşsiz ve zengin. Kıyıdaki bistrolarda ve barlarda farklı içecek

türlerinden bolca yudumlayabilirsiniz.

Tampa Körfezine Gitmek

Birçok kişi için soğuk havalarda, Tampa Körfezi  güzel ve kızarmış ekmek almak için gidilmek  istenilen

bir yer. Gelecek aylarda yapılacak muhteşem yeni cazibe merkezlerini ve etkinliklerini gözden

kaçırmayın.

Tampa’nın  Nehir Kenarı

Bisikletle koşup Tampa Nehri Geçidi'ni keşfederek, muhteşem güzellikteki  Hillsborough Nehri

Boyunca, mücevher gibi uzanan şehir merkezindeki gözde cazibe noktalarını birleştirebilirsiniz.

2,4 km'lik yol sizi Ulele ve Heights Halk Pazarı gibi büyük yemek mekanlarının ya da Tampa Körfezi

Tarih Merkezi ve Florida Akvaryumu gibi ünlü cazibe merkezlerinin izinden uzak tutar.

Tampa Körfezi bölgesinde meydana gelen her şey ilginizi çekebilir. Burada pedalla çalışan bir bardan, parktaki aylık konserlere kadar her şey var.

Barlara, restoranlara, duvarlardaki deliklere ve bir damıtma tesisini ziyaret edin, bu da Tampa'yı el yapımı kokteyller için bir hot spot haline getiriyor.

Tampa’da Mağaza Keyfi

Tampa Bay esintili gömlekler, kitaplar, mücevher, içecek ve diğer hediye koleksiyonlarını satın alabilirsiniz.

Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.

 

BİLGİ İSTEK FORMU

TOP