Hakkımızda   /   Blog   /   Haberler  /  İletişim

Bell English, Wellington College – Young Business Leaders  14-17 Yaş Yaz Okulu


Okul Hakkında
: Wellington College yaz okulu, Londra’ya 62 km mesafede Berkshire bölgesinde 400 dönümlük bir arazi içinde bulunmaktadır. İngiltere’nin en büyük ve en prestijli okullarından biridir.

Okulun bünyesinde geniş oyun alanları ve muhteşem spor tesisleri bulunuyor. Ayrıca sanat stüdyoları, bilgisayar odası ve yüzme havuzları mevcut. Öğrenciler, kampüs içinde bulunan yurtta en az 1, en çok 8 kişilik odalarda konaklıyor. Kız ve erkek öğrenciler farklı bloklarda kalıyor. Banyo ve tuvaletlerin paylaşımlı olduğu yurtta her blokta bir okul görevlisi  kalıyor. Derslerden sonra öğrenciler üç farklı konuda seçtikleri aktivitelere katılıyor.  Akşamları ise hazine avı, quiz gecesi, moda gösterisi gibi eğlenceli aktiviteler yapılıyor.  Londra, Windsor, Oxford, Brighton, Salisbury, Bath gibi çevre şehirlere her 2 haftalık programda üç  tam günlük geziler düzenleniyor.

Minimum dil seviyesi: Intermediate (Orta)
Kabul şartları: Yazılı başvuru, seviye belirleme sınavı ve mülakat
Haftalık ders saati: 25 saat
Genç İş Liderleri programında öğrencilerin İngilizce dil becerilerini geliştirebilecekleri birçok aktivite düzenleniyor. Bu aktiviteler;
Business Studies (İş Çalışmaları): Öğrenciler, iş hayatıyla ilgili piyasaya bir ürün veya hizmet sunmayı, finans yönetimini, iş fonksiyonlarını ve günümüz tüketicisini yakından tanıma gibi çeşitli konularda çalışmalar yaparak günümüzde rekabet oranı yüksek olan iş dünyasında bir iş kurmayı öğrenirler.

Language for Business (İş İngilizcesi Çalışmaları): Öğrenciler iş hayatıyla ilgili dersler aracılığıyla temel iş terminolojisini öğrenmenin yanında program sonunda okuma ve dinleme alanlarında İş İngilizcesi Sınavlarına (BULATS) girme şansına sahiptirler.

Inspiring Lectures and Study Tours (Sunumlar ve Çalışma Gezileri): Öğrenciler başarılı iş adamlarının konuşmalarını dinleyerek iş dünyası hakkında bilgi sahibi olurlar. Çalışma gezileri için ziyaret edilen yerler arasında the Museum of Brands, Packaging and Advertising, Mercedes Benz World gibi yerel iş merkezleri bulunuyor.

The Bell Business Challenge: Öğrenciler derslerde öğrendikleri becerileri kullanarak kâr elde edebilecekleri ürün veya servis üretebilmek amacıyla küçük gruplar halinde çalışırlar. En iyi fikri üreten ve geliştiren grubun öğrencileri ömür boyu unutamayacakları bir tecrübe kazanmış olurlar.

Dönem tarihleri ve ücretleri:

 • 5 Temmuz – 25 Temmuz arası 3 hafta: 4195 Sterlin
 • 26 Temmuz – 15 Ağustos arası 3 hafta: 4195 Sterlin

Toplam ücrete dahil olanlar:

 • Haftada 15 saat genel İngilizce programı
 • Okul yurdunda konaklama
 • Tüm yemekler
 • Ders kitapları
 • Sağlık sigortası
 • Heathrow veya Gatwick havaalanlarından 09:00 – 21:00 arası gidiş-dönüş transferleri
 • Haftanın her günü sosyal ve sportif aktiviteler
 • Her 2 haftalık programda 3 tam ve 1 yarım günlük gezi
 • Kurs sonu katılım sertifikası
Detaylı Bilgi Vermek İçin Biz Sizi Arayalım?

Lütfen yazın.